Japonya ve Çin ile önemli adımlar attık

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Osaka'da yapılan G-20 Zirvesi'nin ardından Kyoto, Tokyo ve Pekin'e geçerek açılışlara katıldı ve önemli temaslarda bulundu.

Erdoğan Pekin'den Türkiye'ye hareketinden önce Türkiye Büyükelçiliği'nde gazetecilerle buluştu. Japonya ve Çin temaslarına ilişkin bilgiler veren Erdoğan şunları söyledi:
"Japonya ile ekonomik ilişkilerimizi geliştirmek için ekonomik ortaklık anlaşmasını tamamlamak üzereyiz. Japonya ile altyapı, teknoloji, enerji ve savunma sanayii alanlarında iş birliğimiz güçlenerek devam ediyor. Çin ziyaretimizde Devlet Başkanı Şi Cinping ile ikili ilişkilerimizi ve küresel sorunları ele aldık. 50 milyon dolarlık ticaret hacmini hedefledik. Savunma sanayiine ve ileri teknolojiye yönelik adımlar atabiliriz. Çin'le kapsamlı stratejik ortaklığı daha ileriye taşıyacağız. Doğu Türkistan ve Uygur meselesinde karşılıklı hassasiyetleri dikkate alarak çözüm bulabiliriz. Şi Cinping Türkiye davetime olumlu yanıt verdi."

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İnsan onuruna yakışır bir dünya kurmalıyız 27 Eylül 2019 | 51 Okunma S-400’ler barış ve güvenliğimiz için 15 Temmuz 2019 | 44 Okunma Japonya ve Çin ile önemli adımlar attık 04 Temmuz 2019 | 105 Okunma Gelin barış koridorunu inşa edelim 01 Temmuz 2019 | 52 Okunma İnfaz emrini verenin peşindeyiz 13 Kasım 2018 | 4.376 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar