Boş konuşmayın

Yürekleri dağladı... Nah dağladı. Yürekleri dağladıysa futbol maçları niçin oynatılıyor? Eğlence yerleri niçin açık? Niçin bayraklar yarıya indirilmiyor?

Niçin "milli matem" ilan edilmiyor?
Çünkü ölen otuz kadar köylü. Çünkü bizde onlardan çok var.
Çünkü meseleye böyle bakıyorsunuz. Ve Elazığlı'nın, Malatyalı'nın derdi değil, İstanbullu'nun "muhtemel" derdi sizi geriyor, cep telefonlu sosyete hanımları...
Sizin de yüreğiniz geniştir, kolay kolay dağlanmaz muhterem zevzekler. Ölenlere Tanrı'dan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı, yaralılara acil şifalar... İşte yazınızın bir paragrafı çıktı bile.
İmamoğlu'nun çok üstüne vazifeymiş gibi deprem bölgesine "sür'atle intikal etmesi" de sizi yakından ilgilendiriyor. Hemen reklamına girişiyorsunuz.
Çünkü cumhurbaşkanı olacakmış ya... Maşallah yüreği vatanın her köşesi için ayrı çarpıyor... (Kılıçdaroğlu kendisi gitmiyor, ölü sayısını az bulmuş olmalı.)

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Romalı Tosun 22 Şubat 2020 | 1.154 Okunma Dear Osman 21 Şubat 2020 | 4.811 Okunma Ayaklanmak için daha ne bekliyorsunuz? 20 Şubat 2020 | 3.810 Okunma Etmeyeceğidin bunu Mustafa Kemal 19 Şubat 2020 | 3.840 Okunma İşte buna tapınmak diyorlar 17 Şubat 2020 | 5.303 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar