Muhacirler “kaçak göçmen” oldu

Mesela yer İstanbul değil de Bolu olsaydı. . . Mesela adını “huzur” koydukları o utanç verici operasyonu, devletin  polisleri değil de Bolu belediyesinin zabıtaları yapmış olsaydı. . .

Fason çalıştıran konfeksiyonlara, dükkanlara, hanlara baskın yapan ve “Suriyeli Mülteci avına” çıkan, çarşıda pazarda yakaladığı “Suriyeli mültecileri” yaka paça götüren Bolu belediyesinin zabıtaları olsaydı... 
Türkiye’de yer yerinden oynamaz mıydı? Hükümet yetkilileri, Partili siyasetçiler, AK Partili teşkilatlar, sivil toplum kuruluşları “İşte CHP zihniyeti” diye ortalığı inlete inlete kızılca kıyameti kopartmazlar mıydı?

Devam edelim...

Olur ya mesela, Bolu Valisi de Bolu Belediye Başkanının bu utanç verici operasyonuna destek verip şu açıklamayı yapsaydı:

“Düzensiz göçle mücadele çalışmaları kapsamında ülkemize yasadışı yollardan giren düzensiz göçmenlerin yakalanarak sınır dışı edilmelerine devam edilmektedir.”

Yapsaydı böyle bir açıklama...

Böyle bir açıklama yapan o Vali’nin durumu ne olurdu, başına neler gelirdi?

Sonra... Devam edelim... 
Mesela Bolu Belediye Başkanı çıksaydı deseydi ki:

“Hiç kimse kayıtsız kuyutsuz ortalıkta gezinemeyecek. Kaçak göçmen çalıştırma, kaçak işportacılık gibi faaliyetlere müsaade etmeyeceğiz.”

Mesela CHP Sözcüsü çıkıp “Onlar kaçak göçmenler” açıklaması yapsaydı...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Türkiye gerçekten de kendisini Avrupa’da mı görüyor? 02 Aralık 2020 | 303 Okunma 10 milyon insan iş beğenmiyormuş! 01 Aralık 2020 | 1.456 Okunma Anayasa’nın 138. maddesini hatırlatarak yargıya açıktan talimat… 27 Kasım 2020 | 1.305 Okunma Hani kıyamet kopsundu? 25 Kasım 2020 | 2.518 Okunma DEVA Partisi ademe mahkum oldu mu? 18 Kasım 2020 | 2.989 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar