Muhacirler “kaçak göçmen” oldu

Mesela yer İstanbul değil de Bolu olsaydı. . . Mesela adını “huzur” koydukları o utanç verici operasyonu, devletin  polisleri değil de Bolu belediyesinin zabıtaları yapmış olsaydı. . .

Fason çalıştıran konfeksiyonlara, dükkanlara, hanlara baskın yapan ve “Suriyeli Mülteci avına” çıkan, çarşıda pazarda yakaladığı “Suriyeli mültecileri” yaka paça götüren Bolu belediyesinin zabıtaları olsaydı... 
Türkiye’de yer yerinden oynamaz mıydı? Hükümet yetkilileri, Partili siyasetçiler, AK Partili teşkilatlar, sivil toplum kuruluşları “İşte CHP zihniyeti” diye ortalığı inlete inlete kızılca kıyameti kopartmazlar mıydı?

Devam edelim...

Olur ya mesela, Bolu Valisi de Bolu Belediye Başkanının bu utanç verici operasyonuna destek verip şu açıklamayı yapsaydı:

“Düzensiz göçle mücadele çalışmaları kapsamında ülkemize yasadışı yollardan giren düzensiz göçmenlerin yakalanarak sınır dışı edilmelerine devam edilmektedir.”

Yapsaydı böyle bir açıklama...

Böyle bir açıklama yapan o Vali’nin durumu ne olurdu, başına neler gelirdi?

Sonra... Devam edelim... 
Mesela Bolu Belediye Başkanı çıksaydı deseydi ki:

“Hiç kimse kayıtsız kuyutsuz ortalıkta gezinemeyecek. Kaçak göçmen çalıştırma, kaçak işportacılık gibi faaliyetlere müsaade etmeyeceğiz.”

Mesela CHP Sözcüsü çıkıp “Onlar kaçak göçmenler” açıklaması yapsaydı...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
16 Aralık’ta faiz inecek mi inmeyecek mi? 07 Aralık 2021 | 2.358 Okunma Onlara çok büyük bir minnet borcumuz var… 04 Aralık 2021 | 332 Okunma Ülke ekonomisi uçacaktı… 24 Kasım 2021 | 283 Okunma Cumhurbaşkanı Erdoğan faizin, enflasyonun düşmesini istese… 09 Haziran 2021 | 100 Okunma Madem öyleydi Ruhsar Pekcan niye görevden alındı? 13 Mayıs 2021 | 144 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar