Süleyman Soylu'nun istifası ve öğrenmemiz gerekenler!

Süleyman Soylu'nun istifası ve öğrenmemiz gerekenler!Türkiye geçen cuma gününden beri iki konuya odaklandı. Biri cuma günü ilan edilen sokağa çıkma yasağı sonrası vatandaşların sokağa...

Süleyman Soylu'nun istifası ve öğrenmemiz gerekenler!


Türkiye geçen cuma gününden beri iki konuya odaklandı. Biri cuma günü ilan edilen sokağa çıkma yasağı sonrası vatandaşların sokağa dökülmesi ve bunun pandemiye etkileri ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun istifası!

Koronavirüs pandemisinin dünyada hatırı sayılır hızla yayılması sonrası herkesin hemfikir olduğu bir konu var: Artık dünyada hiçbir şey eskisi gibi olmayacak!

Bu sav kuşkusuz Türkiye'deki kişi, kurum ve düzen için de geçerli. Ancak öğrenecek daha çok şeyimiz var gibi.

Özellikle de bilimin bize söylediklerini anlama ve uygulama konusunda.

Ne demek istediğimi anlatmak için bir kaç yıl öncesine gidelim.
OECD'nin 2015 yılında PISA çalışmaları kapsamında yaptığı bir araştırmanın sonucu tam da bugünlerde virüs salgınına karşı kim neyi doğru yapıyor kim yanlış yapıyoruz işaretlerini verir nitelikte.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ek besine başlarken dikkat edilmesi gereken en büyük hata! 07 Temmuz 2020 | 43 Okunma Yeni doğan ve 1 aylık bebek nasıl uyutulur? 23 Haziran 2020 | 86 Okunma Çocuk tuvalete nasıl alıştırılır gece ve gündüz için yol haritası! 27 Mayıs 2020 | 194 Okunma Özel okul kayıtları ve Doğa Koleji velilerinin isyanı! 07 Mayıs 2020 | 1.247 Okunma Çocuğum yemek yemiyor ne yapabilirim diyenlere '3 gün' yöntemi! 29 Nisan 2020 | 355 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum