İncirlik’ten silâh sevkiyatı engellenmeli

Ankara’nın, Afrin’den sonra Münbiç’e operasyon yapılacağı açıklamalarına, bölgedeki askerlerini çekmeyeceği karşılığını veren ABD’nin İncirlik Üssü üzerinden...

Ankara’nın, Afrin’den sonra Münbiç’e operasyon yapılacağı açıklamalarına, bölgedeki askerlerini çekmeyeceği karşılığını veren ABD’nin İncirlik Üssü üzerinden PYD/YPG’ye her türlü ağır silâh sevkıyatına karşı ABD’ye geri adım attıracak hiçbir yaptırımda bulunmaması tartışılıyor.

Türkiye’nin bölge ülkeleriyle ortaklaşa ateşkes ve çatışmasızlığı sağlayan, Şam yönetimiyle muhalefetin ve bütün meşrû tarafların katıldığı Astana ve Soçi mutâbakâtlarına mukabil, “federasyon plânı”yla Suriye’yi bölüp parçalama peşindeki ABD’nin İncirlik Üssü’nü suiistimaline -Amerikalıların ikrarıyla- siyasî iktidar resmen “izin” veriyor.

Bilindiği gibi, Türkiye’nin 72 şehid verdiği Fırat Kalkanı Harekâtında ABD’nin Türkiye’ye destek vermemesi üzerine İncirlik Üssü gündeme gelmişti.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
“Fikri hezeyanlaştıran” siyasî manipülasyonlar 06 Mayıs 2018 | 194 Okunma İktidarınki “hamle,” muhalefetinki “hülle ve hîle”! 29 Nisan 2018 | 146 Okunma “Suriye’nin politikası”nın garabetleri 22 Nisan 2018 | 159 Okunma Bu ne rest, bu ne Patriot müzâkeresi! 08 Nisan 2018 | 169 Okunma Soruşturmalar sulandırılıyor 25 Mart 2018 | 301 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar