Erdoğan, Washington’a neden gidiyor?

Başkan Erdoğan, dün Macaristan'a giderken Washington'a gideceğini açıkladı. Bu kararı Başkan Trump ile yaptığı telefon konuşmasından sonra aldı. Bilindiği üzere Erdoğan bu daveti bir süre değerlendirdi.

Beklemesi kafa karışıklığı ile alakalı değildi. CHP'nin Trump'ın nezaketsiz mektubundan sonra tepki koyarak gidilmemesi yönündeki çağrısı da tereddüt oluşturmadı.

Zira mektuba cevabını Barış Pınarı Harekatını yaparak vermişti. Sonrasında 17 Ekim'de ABD Başkan yardımcısı Pence ile Ankara'da görüşerek güvenli bölge mutabakatı imzalanmıştı. Erdoğan'ın beklemesi, Trump ile muhtemel görüşmesinin içeriğiyle ilgiliydi. Pozitif bir yaklaşım ve gündem olması durumunda Kongre'nin gürültüsüne kulak tıkanabilirdi.
Trump'ın attığı twiitten anlaşılacağı üzere görüşmenin içeri hayli yüklü ve önemli: 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
ABD seçimlerinin Ortadoğu ve Türkiye’ye etkileri 19 Eylül 2020 | 129 Okunma CHP’nin “Atatürk” tartışması nereden nereye? 18 Eylül 2020 | 131 Okunma Erdoğan-Macron atışmasında ikinci raund 15 Eylül 2020 | 549 Okunma İki beka meselesi arasında muhalefet ve Erdoğan 12 Eylül 2020 | 2.559 Okunma Macron, Avrupa’nın Deli Dumrul’u mu? 11 Eylül 2020 | 2.859 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar