Eserler sanal davetliler gerçek

Kripto para gibi, blok zinciri adı verilen dijital bir defterde depolanan veri birimi olan NFT, sanat eserleri için de yeni bir alan oldu. NFT sanat eserleri her geçen gün arttığı gibi fiyatları da gerçek eserlerle yarışır hale...

Kripto para gibi, blok zinciri adı verilen dijital bir defterde depolanan veri birimi olan NFT, sanat eserleri için de yeni bir alan oldu. NFT sanat eserleri her geçen gün arttığı gibi fiyatları da gerçek eserlerle yarışır hale geldi. Bu gelişmeler Türk girişimcileri de harekete geçirdi. Sosyetenin genç nesil temsilcilerinden Elyo Elvaşvili ve Nuri Sayraç, Türkiye'nin ilk sanat içerikli NFT platformunu kurdu.

Platform önceki gün, Türkiye'nin önde gelen sanat galerilerinden, Art On İstanbul, artSümer, PG Art, Pilevneli, Pilot, Sanatorium'un katkılarıyla 'The Future Begins Today: Carny Genesis NFT Collection' başlıklı bir sergi açtı. Çağdaş sanatı geleceğin teknolojisi ile bir araya getiren sergiye birçok ünlü isim katıldı. Merkezine kripto sanatı alan platform ile Türkiye'den galerileri ve sanatçıların NFT eserlerini uluslararası koleksiyoner ve yatırımcılar ile buluşturmayı amaçlayan genç girişimcilerin yolu açık olur inşallah.

KORKTUĞU L.A.'DE BAŞINA GELDİ
Eşi Begüm Hanım ve oğlu Can ile 2016'da taşındığı Los Angeles'ta emlak kralı olarak anılan Adnan Şen de maalesef Kovid-19'un pençesine düşmüş. Bir ayakları Türkiye'de olan ve sürekli gidip gelen Şen Ailesi, geçen yıl Türkiye'ye adım atmayınca merak edip sormuştum. Adnan Bey, pandemi nedeniyle korktuklarını, o yüzden gelmediklerini söylemişti. Ancak özellikle günlük vaka sayısının bir milyonu geçtiği Amerika'da da bu illet virüsten kaçamamış işte. Bu arada önceki gün negatife dönen Adnan Bey bu hastalığı hafif atlatan şanslılardan olmuş.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Courchevel’i tekrar ele geçirdik! 26 Ocak 2022 | 25 Okunma ‘Kovidzede’ler kutlama yaptı! 25 Ocak 2022 | 86 Okunma İbo’dan sonra oğlunu da kurtardı 24 Ocak 2022 | 268 Okunma Sömestir tatilinde şehri terk ettiler 22 Ocak 2022 | 28 Okunma Küslüğe sömestir arası 21 Ocak 2022 | 50 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar