Biden’ın ayinesi

Uluslararası işlevsizliği hemen her tür krizde defalarca kanıtlanmış, Birleşmiş Milletler'in (BM) 76. Genel Kurul toplantıları bu yıl da yine retorik bir gösteriye ev sahipliği yaptı. Başkan Erdoğan...

Uluslararası işlevsizliği hemen her tür krizde defalarca kanıtlanmış, Birleşmiş Milletler'in (BM) 76. Genel Kurul toplantıları bu yıl da yine retorik bir gösteriye ev sahipliği yaptı.
Başkan Erdoğan dışında insanlığın gerçek sorunlarına ve küresel sistemin çarpıklığına söylem düzeyinde bile olsa vurgu yapan lider neredeyse yoktu. Adalet, özgürlük, eşitlik ve erdemden bahseden liderler ise güven veremedi. Vaatleri lafügüzaftan öteye geçemedi.
Krizlerin asıl kaynağı konumundaki BM'de dünyanın sorunlarına çözüm arama gayreti bu nedenle hayli ironik kaçıyor. Bu ironinin en büyük figürlerinden biri ise sorunların baş sorumlusu konumundaki ABD ve onun lideri Joe Biden'dı.
BM kürsüsünden mavi boncuk dağıtan...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Küflenen sisteme koyu yeşil makyaj 24 Ekim 2021 | 62 Okunma Sömürgeci saltanata ‘Af-rui-ka’ darbesi 21 Ekim 2021 | 132 Okunma Tedarik krizi ABD’ye de sıçradı 17 Ekim 2021 | 150 Okunma DEAŞ spekülatörü Biden’a soğuk duş 14 Ekim 2021 | 152 Okunma Daha da çirkefleşecekler 10 Ekim 2021 | 175 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar