Bize ne Filistin’den!

Anadolu topraklarında yaşanan gelişmelerin yankısı, Edirne’den başlayıp Kars’ta bitmez. Bu diyardaki sevinçler veya hüzünler, devasa bir coğrafyada karşılık bulur. Doğu Türkistan’dan...

Anadolu topraklarında yaşanan gelişmelerin yankısı, Edirne’den başlayıp Kars’ta bitmez. Bu diyardaki sevinçler veya hüzünler, devasa bir coğrafyada karşılık bulur. Doğu Türkistan’dan başlayıp, Bosna’ya kadar uzanır. Kırım’dan Kudüs’e.

Bir bakmışsınız, Halep’te, Musul’da, Beyrut’ta, Gazze’de veya herhangi bir Balkan şehrinde. Hatta daha uzak yerlerde; sokaklar Türk bayraklarıyla süslenir, caddeler Türkiye’ye destek sloganlarıyla yankılanır. Avrupa takımları karşısındaki başarılarımız sonrasında, Arap ve Balkan ülkelerinde yaşanan sevinç gösterilerini hatırlayın. 

Kuşkusuz, bu tür örnekleri çoğaltabiliriz.

Ülkemizde geçekleşen seçimlerin, Bosna’dan Gazze’ye kadar büyük bir coğrafyada yakından takip edilmesi. Sudan’da yetimhane çocuklarının, 15 Temmuz gecesi, milletimiz ve memleketimiz için topluca dua etmeleri. Filistinli çocukların, depremzedeler için yardım toplamaları.

Elbette, aynı durum, bizim için de geçerlidir.

Müminler kardeştir. Doğu Türkistan’dan Arakan’a, Kosova’dan...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Saraybosna, Gazze’nin yanında 29 Kasım 2023 | 86 Okunma Arnavutluk’ta iki gün 22 Kasım 2023 | 139 Okunma Filistin’in terörle imtihanı 15 Kasım 2023 | 104 Okunma Bu filmi gördük! 08 Kasım 2023 | 71 Okunma Bize ne Filistin’den! 01 Kasım 2023 | 253 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar