Bugün kadınlar günüyse kadınlar gününüz kutlu olsun!

Yarınını değiştirmeyecek bir gün, bu günü kutlu hale getirmez.Bu tesbit, matematikte iki noktadan tek doğrunun geçmesi gibidir.“Saçı uzun aklı kısa olarak” nitelenen, “kadın-erkek eşittir”...

Yarınını değiştirmeyecek bir gün, bu günü kutlu hale getirmez.

Bu tesbit, matematikte iki noktadan tek doğrunun geçmesi gibidir.

“Saçı uzun aklı kısa olarak” nitelenen, “kadın-erkek eşittir” düşüncesi ile aynı şartlar altında çalıştırılarak daha çok ezilen kadına verilen hakkı her sene olduğu gibi bu sene de kutlayacağız.

Bu hakkı dünya tam 8 Mart 1857 yılından beri kutluyor. Fabrikada haklarını aramak istemek üzere direnen tekstil işçilerinin mücadelesine bizlerde destek veriyoruz.

Kadınlar gününüz kutlu olsun!

Her sene kadınlar gününde olduğu gibi bu sene de kadınları konuşup toplumsal cinsiyet adaleti olsun diye kongreler düzenleyecek, kadın üzerine bir çok manzumeler okuyacağız.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Herkes evlenir ama aile olamaz! 30 Ağustos 2018 | 426 Okunma Mutlu anne mutlu anlar yaşatır! 25 Ağustos 2018 | 201 Okunma Medeniyet dediğimiz tek dişi kalmış canavar mı? 16 Ağustos 2018 | 98 Okunma Şiddetin her türüne ‘hayır’ 09 Ağustos 2018 | 69 Okunma Zahmet olmadan rahmet olmaz! 02 Ağustos 2018 | 162 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar