Biri bizi gözetliyor!

Algılamak, düşünmek, yorumlamak ve tasarlayarak bir çözüm yolu bulmak sadece insana has olgulardır. Kendimizi güvende hissedersek, sağlıklı ilişkiler kurarak olayları çok daha iyi algılarız.Bilgi ve...

Algılamak, düşünmek, yorumlamak ve tasarlayarak bir çözüm yolu bulmak sadece insana has olgulardır. Kendimizi güvende hissedersek, sağlıklı ilişkiler kurarak olayları çok daha iyi algılarız.

Bilgi ve tecrübelerimizle yaşadığımız sorunlara karşı doğru tepkiler veririz. Verdiğimiz bu tepkiler hayatımıza kalite katar.

Aceleci ve sabırsız olan yönümüzü bastıramazsak, yaşadığımız olumsuzluklar sonrasında hemen sonuca ulaşmak için fevri hareketler yapabiliriz.

Ağzımızdan çıkan sözlerin, yaptığımız büyük yanlışların farkında olsak ta, birinin bizi gözettiğini unutabiliriz.

Elbette bu unutmalar her zaman değildir. Yalnız başımıza ya da büyük bir zorlukla karşı karşıya kaldığımızda ilk aklımıza gelen Allah’tır. Ellerimiz ilk O’na açılır. Dört duvar arasında kaldığımızda sadece O’ndan yardım isteriz.

Bizler çok iyi biliriz ki; bize O’ndan başka yardım edecek kimse yoktur.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Herkes evlenir ama aile olamaz! 30 Ağustos 2018 | 426 Okunma Mutlu anne mutlu anlar yaşatır! 25 Ağustos 2018 | 201 Okunma Medeniyet dediğimiz tek dişi kalmış canavar mı? 16 Ağustos 2018 | 98 Okunma Şiddetin her türüne ‘hayır’ 09 Ağustos 2018 | 69 Okunma Zahmet olmadan rahmet olmaz! 02 Ağustos 2018 | 162 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar