'Sözde' savaşları!

Önceki gün Saray Kabinesi toplantısından sonra R. T. Erdoğan, bir konuşma yaptı. Herkes, kısıtlamalar hakkında ne diyecek merakıyla ekran karşısındaydı. Reis, her zamanki gibi, önce pembe tablo çizdi. Saray'a...

Önceki gün Saray Kabinesi toplantısından sonra R. T. Erdoğan, bir konuşma yaptı. Herkes, kısıtlamalar hakkında ne diyecek merakıyla ekran karşısındaydı. Reis, her zamanki gibi, önce pembe tablo çizdi.

Saray'a kaç kişi "başdanışman" yapıldı, bilmiyorum. (Muhalefetin dediğine göre sayılamayacak kadar çok! Muhalefet değil mi?! Abarttıkça abartır! Ama, cevap vermesi gerekenler oralı olmuyorlar!) Salgın döneminde, hiçbir ülke yöneticisi pembe tablo çizemez. Başdanışmanların bunu araştırmaları lâzımdı. Yine salgında hiçbir ülke diğerinin önüne geçemez... Avantaj ve dezavantaj, ülkelerin birikimleriyle orantılıdır.

ABD ve Avrupa devletleri, hazırdan yiyorlar. Biz nereden yiyoruz? Kara gün için topladıklarımızı da erittik.

Ekonomiden anlayanlar Merkez Bankası rezervinin alarm zillerini çaldığını söylüyorlar.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP'nin sözcüleri Türkiye'nin İngiltere'deki tefecilere aşırı borçlandıklarından bahsederler, telaffuzda güçlük çektiğimiz yüksek yüksek rakamlar verirler. K. Kılıçdaroğlu geçen hafta yine hatırlattı:

"Nasıl olur da 83 milyon vatandaşı Londra'daki bir avuç tefeciye teslim ettin. Dünyanın en yüksek faizini ödüyoruz, neden? Almanya'ya bakın, negatif faizle borçlanıyor. Yani borç verenler, ayrıca para veriyorlar. Parayı işlettiği için. Biz de faiz ödüyoruz. Neden? Bütün bunların tartışılması lazım..."

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
'Türk Olmak' 16 Ocak 2021 | 21 Okunma Rauf Denktaş'tan çıkarılacak dersler 15 Ocak 2021 | 68 Okunma Bir milyonluk dava bir paralık dava! 14 Ocak 2021 | 275 Okunma 'Sözde' savaşları! 13 Ocak 2021 | 187 Okunma 'Partili cumhurbaşkanı' nasıl tenkit edilebilir? 12 Ocak 2021 | 369 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar