Oy çalınmamış! Ne olacak şimdi?

Ekonomik zorlukların, insanların perişanlığının farkında değiller; ha bire umut dağıtıyorlar. Bir taraftan da İstanbul'un üstüne yatmak için akla ziyan yollara başvuruyorlar..

İstanbul'da seçim iptal ettirildi; kendilerince bir hukukî kılıf bulmaları lâzımdı. Önceki gün 19.00 haber bültenleri başladıktan kısa bir süre sonra YSK gerekçeli kararı açıkladı. Biz, internete girmedik, işin kolayına kaçtık... Kanal kanal dolaşıp, gerekçeli kararı kolektif okuyanların kısa kısa aktarmalarını dinledik. İlk aklıma gelen deyim "Dağ fare doğurdu!" oldu. Sonra gazetelere girince, aynı sözü Ekrem İmamoğlu'nun da söylediğini gördüm. Aklın yolu bir. Çok kişi aynı şeyi düşünmüştür.

Biz İstanbul'un üstüne yatmak isteyenlerin argümanlarını tartışıyoruz; ekonomimizin ne hâle geldiğini göz ardı ediyoruz.

Gaziantep'te kendisini yakan işsiz genç dört gün sonra hayatını yitirdi. Kimin haberi var?

Tunus'ta seyyar satıcı bir genç kendisini yaktı ve bütün ülkeyi alev sardı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Şehit ailesini arayabiliyor musunuz?! 21 Temmuz 2019 | 297 Okunma 'Türk Düşüncesi Yolunda' 20 Temmuz 2019 | 61 Okunma Yeni askerlik sistemi ne getirir ne götürür? 19 Temmuz 2019 | 226 Okunma Siyasî ayak baskısı 18 Temmuz 2019 | 497 Okunma Tek taraflı tören 17 Temmuz 2019 | 369 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar