Miting düzenleyen cezasız kalmamalı!

Kabul etmek gerekir ki, salgında Batı ülkelerine göre daha tedbirliyiz.Memleketi (Yerköy-Yozgat) aradığımda yine sık salâ verilip verilmediğini sorarım. Bir ara, çok sık salâ veriliyordu. Birbirine...

Kabul etmek gerekir ki, salgında Batı ülkelerine göre daha tedbirliyiz.

Memleketi (Yerköy-Yozgat) aradığımda yine sık salâ verilip verilmediğini sorarım. Bir ara, çok sık salâ veriliyordu. Birbirine karışmış sesler telefona geliyordu. Sonra kardeşlerim, arkadaşlarım salâların arada verildiğini söylediler.

Önceki gün, başsağlığı için bir arkadaşımı aradım. "Hayat normalleşmeye başladı. Maske takılsa bile, insanlar öyle fazla çekinmiyorlar." dedi. Yine ilçedeki rakamlardan bahsetti. Büyük oranda azalma var. 

Her ne olursa olsun tedbir gerekmez mi?

Ülke bütününde, önceki günün rakamları, daha önceki günden fazla idi. Bundan sonra birkaç gün daha artış görülürse, aksayan bir şeyler olduğu belli olacak.

Geçen kurban bayramında hacdan dönenler için başlangıçta hiçbir tedbir alınmadı, çok insan iline, ilçesine, köyüne dağıldı. Virüsün yaygınlaşmasında maalesef hacılar büyük rol oynadılar. Sonra karantina akıllarına geldi ama giden gitti.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Atatürk milliyetçidir 04 Şubat 2021 | 171 Okunma Sen kimin uşağısın?! 03 Şubat 2021 | 602 Okunma Tuğrul Bey ne dedi, fırsatçılar ne anladı? 02 Şubat 2021 | 267 Okunma Milliyetçiliğin azgını nasıl olur? 01 Şubat 2021 | 335 Okunma Eğer Saray, isterse CHP'yi susturabilir 31 Ocak 2021 | 587 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar