Komünist başkan indirilmeli!

Ben bile, düşünün artık ben bile, Tunceli'de belediye başkanlığına adaylığını koyan komüniste prim verdim! Hatta dedim, Tunceli'de olsaydım belki oyumu atardım...

Ki bunu diyen, Türkiye'nin bulunduğu coğrafya itibarıyla, komünizmi bir fikrî hareket değil, birilerinin bilerek veya bilmeyerek uşaklığı olarak gören, daha ötesi "ulaşlar"a karşı fiilî mücadele vermiş biri!

Tunceli'den gelen haber, komünist başkanın aslına rücu ettiğini gösteriyor. Tunceli'nin adını "Dersim" olarak değiştirecek kararı belediye meclisinden çıkarttırmış.

Herhâlde, Ak Parti'ye özendi. Şöyle: Ak Parti Osmanlı'ya dönüş için, "Türklerin ülkesi" anlamına gelen, Türklerin Anadolu'ya geldiğinden beri böyle kullanılan ve Millî Mücadele'den sonra yeni devletin resmî adı olan "Türkiye" adını ve rejimi "cumhuriyet"i zihinden silmek için bütün tabelalardan kaldırmaya kalkıştı, yazışmalarda bile kullanmamaya başladı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Hoca! Lütfen susun! 17 Haziran 2019 | 962 Okunma 'Yandaş' gazeteciye farklı muamele 16 Haziran 2019 | 588 Okunma Bir de böyle okumalı! 15 Haziran 2019 | 70 Okunma 'Yandaşlar' bile rahatsız 14 Haziran 2019 | 615 Okunma 'Biz Hep Birlikte TÜRKİYE'yiz!' 13 Haziran 2019 | 105 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar