'Kin gütmeyin adaletli olun!'

Bülent Arınç'ın "KHK'lar faciadır" sözü gündemden düşmüyor.Dün yazdık. R. T. Erdoğan da tartışmaya müdahil oldu. Bülent Arınç'ın sözlerini esefle...

Bülent Arınç'ın "KHK'lar faciadır" sözü gündemden düşmüyor.

Dün yazdık. R. T. Erdoğan da tartışmaya müdahil oldu. Bülent Arınç'ın sözlerini esefle karşıladığını söyledi. B. Arınç, yeni kurulacak partilere kaçmasın diye, Yüksek İstişare Kurulu (YİK) üyesi yapılan bir isim. Son YİK toplantısında, herhâlde, susması istenmiştir.

Şunu diyeceğim... Eğer 17/25 Aralık kumpasları olmasaydı, -ki bu kumpaslar doğrudan R. T. Erdoğan ve çevresini hedef almıştı- ve sadece darbeye teşebbüs edilmiş olsaydı, acaba, Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile, suçlu suçsuz ayırt edilmeden bu kadar insana "zulüm" edilir miydi? Biraz intikam kokmuyor mu?

Bölücü/Yıkıcı Cemaat'e, (Evet, aynen öyle diyorum... Cemaatler ve tarikatlar, Müslümanları bölen uzuvlardır. Bana bir tarikat gösterin, bir cemaat gösterin ki, bir diğer tarikata, bir diğer cemaate -en hafif ifadeyle- burun kıvırmasın!) kapı açan, imkân sunan kendileri... Birbirlerine düşmanlık başlayınca, suçlu suçsuz ayır etmeden, işleme tâbi tutan da kendileri. Benzetme biraz ağır olacak ama, yaptıkları, ABD'nin ve Rusya'nın Suriye'de teröristleri tepelemek isterken, bütün halkı bombalamalarına benziyor.

Mâide Suresi'nin 8. Ayetini yine hatırlatacağım:

"Ey iman edenler! Allah için hakkı ayakta tutun, adaletle şahitlik eden kimseler olun. Herhangi bir topluluğa duyduğunuz kin, sizi adaletsiz davranmaya itmesin. Adaletli olun..."

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Fransa neyimiz olur? 20 Eylül 2020 | 66 Okunma Fransa ile ne olacak hâlimiz?! 19 Eylül 2020 | 171 Okunma Kaftancıoğlu neden 'Atatürk' demiyor? 18 Eylül 2020 | 898 Okunma Tarikatlar/cemaatler nasıl hizalandırılacak? 17 Eylül 2020 | 1.533 Okunma 'Şehitleri neden yâd ettin!' davası 16 Eylül 2020 | 82 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar