Evet, 'vicdana sığmıyor'!

Gazetecilerin duruşması önceki gün geç vakit bitti. Arkadaşımız Murat Ağırel de dâhil üç gazeteci içeride bırakıldı, üçü tahliye edildi. Murat savunman muhteşem. Aynı zamanda...

Gazetecilerin duruşması önceki gün geç vakit bitti. Arkadaşımız Murat Ağırel de dâhil üç gazeteci içeride bırakıldı, üçü tahliye edildi.

Murat savunman muhteşem. Aynı zamanda üniversitede gazetecilik dersi de vermiş bir "hoca" olarak söylüyorum bu savunman, ileride gazetecilik tarihinde okutulacaktır!

Duruşmadan önce yazmadım. Neden? Seni bırakmayacaklardı. Siyasî atmosferi ve hele senin kitaplarını bilenler, seni bırakmayacaklarını kesin dille ifade ederler.

MİT haberi falan... Geçelim bunları... MİT kanununa aykırı hiçbir haber yapılmamıştır. Daha önce söylenen, yazılan üzerinden bir iki satır tivit atılmış... İsim bile verilmemiş. Kesin bırakılman gerekirdi.

Ama sen Sayıştay'ın raporlarını didik didik ettin. Devletin bir müessesesi, iktidar partisinden olsun veya olmasın bulabildikleri bütün yolsuzlukları ortaya koymuş. Sen bunları anlattın, birilerinin damarına bastın... "Yolumuzu bulurken sen nasıl bizi efkâr-ı umumiye karşısında rezil edersin." dediler.

Hele o Sarmal kitabın... Cemaatleri didikliyor ve "Pelikan"ı deşifre ediyor. Gitti Cemaat, geldi Cemaat... Yine paralel yapı!

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Padişahın sansür nezaketi 09 Temmuz 2020 | 72 Okunma Başbağlar sızısı 08 Temmuz 2020 | 2.073 Okunma Birbirlerine fena girecekler 07 Temmuz 2020 | 5.493 Okunma PKK da artık kendi barosunu kurar 06 Temmuz 2020 | 2.670 Okunma Öfke öfkeyi çağırır 05 Temmuz 2020 | 259 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar