Asıl KHK'lıklar kimler?

Bülent Arınç ne demişti de birileri bu kadar kızmıştı?"1. KHK (Kanun Hükmünde Kararname) bir faciadır. Çevremde o kadar çok bu felâketi yaşayan insan var ki, ben onlara acıyorum, merhamet ediyorum... Evime...

Bülent Arınç ne demişti de birileri bu kadar kızmıştı?

"1. KHK (Kanun Hükmünde Kararname) bir faciadır. Çevremde o kadar çok bu felâketi yaşayan insan var ki, ben onlara acıyorum, merhamet ediyorum... Evime temizlik yapmaya gelen daire başkanlığından ihraç edilmiş kadını gördükçe, eşi polis ihraç edilmiş başka bir polisi gördükçe ben yerin dibine geçiyorum.

2. 15 Temmuz'dan sonra, devletin güvenliğine tehdit oluşturan örgütlerin aidiyeti, mensubiyeti, iltisakı olanlar ihraç edildiler. Bu hukukî bir tanımlama değil; bir tedbir bu. Hukukî tanımlama böyle olmaz; çünkü, bu bir kanaattir. Kanaat delil değildir.

3. Çocukları var, ailesi var, ev kira, yok... Sonunda da yargı yoluna da gidilemiyor. OHAL komisyonu kuruldu... Karınca gibi çalışsalar olacak ama karınca gibi gidiyorlar.

4. En son fecaat bir olay yaşandı. Bir polis memuru meslekten ihraç edilmiş, 15 ay tutuklu kalmış, sonra da beraat etmiş, ama sonra görevine iade etmemişler. Arkasından da askere gitmiş. Ağrı'da şehit oldu. Dün neden terörist dediniz bu adama, bugün neden şehit diye sahip çıkıyorsunuz bu adama?

5. Bir milyondan fazla insan mağdur oldu bugün için. Eğer böyle giderse ki, gitmeyecek, mümkün değil, en az 5 milyon insan bunun acısını çekebilir. Bu insanlara önyargımız 3. nesillere kadar etkiliyor."

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Fahrettin Altay'ın şahitliği 12 Kasım 2019 | 17 Okunma İttihatçılar-Masonluk 11 Kasım 2019 | 795 Okunma Mustafa Kemal ve Babıâli Baskını 10 Kasım 2019 | 291 Okunma 'Ermeni Portreleri' 09 Kasım 2019 | 97 Okunma 'Kin gütmeyin adaletli olun!' 08 Kasım 2019 | 1.618 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar