​​​​​​​Arap Birliği'nin zavallılığı!

Arap Birliği'nin densizliğine ne diyeceksiniz!Arap Birliği Genel Sekreteri Ahmed Ebulgeyt, Türkiye'nin son Suriye harekâtı için, "İşgal ve Suriye'nin egemenliğinin ihlalidir." demesin mi!22 Arap ülkesi içinde yalnız Katar ve...

Arap Birliği'nin densizliğine ne diyeceksiniz!

Arap Birliği Genel Sekreteri Ahmed Ebulgeyt, Türkiye'nin son Suriye harekâtı için, "İşgal ve Suriye'nin egemenliğinin ihlalidir." demesin mi!

22 Arap ülkesi içinde yalnız Katar ve Somali, bu iddiaya katılmadı.

Toplantının sonunda bir de bildiri yayınlanıyor. Bildiride, "Türkiye derhal Suriye'den çekilmeli. Türkiye'nin Suriye'ye saldırısına cevap olarak bazı adımlar atılacak." ifadesi yer alıyor.

Mısır, Arap Birliği'ne acil koduyla davet gönderiyor, Arapları "damar"dan yakalamak istiyor. Davetinde, "Kardeş bir Arap devletinin egemenliğine karşı kabul edilemez bir saldırı." diyor.

Suriye'de İran var (Suudî Hanedanı'nın ve Körfez ülkelerinin emirlerinin en korktukları İran rejimidir.), Rusya var, ABD (ve hâliyle İsrail) var! Onlar görülmüyor. Mesele Türkiye olunca, düşmanlıkta birleşiveriyorlar.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bir ilk: DTCF'nin 'Turan' bildirisi 01 Aralık 2020 | 214 Okunma 'Demokrasi' ve 'hukuk' vurgusu neyin nesi! 30 Kasım 2020 | 98 Okunma Kanal kapışmasını hangisi kazanacak? 29 Kasım 2020 | 417 Okunma 'Küs Topraklar' 28 Kasım 2020 | 188 Okunma 'Hukuk reformu' neyi kastediyor? 27 Kasım 2020 | 205 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar