'Adamcağız' mı 'adamcık' mı?!

Recep Tayyip Erdoğan, Kemal Kılıçdaroğlu'nun "sözde cumhurbaşkanı" sözünün önüne geçebilmek için yeni şeyler bulma peşine düştü.K. Kılıçdaroğlu, daha önce "Recep...

Recep Tayyip Erdoğan, Kemal Kılıçdaroğlu'nun "sözde cumhurbaşkanı" sözünün önüne geçebilmek için yeni şeyler bulma peşine düştü.

K. Kılıçdaroğlu, daha önce "Recep Bey" diye hitap etmiş, R. T. Erdoğan'ı çok kızdırmıştı. 

O da bir hitap bulmak istedi, bula bula "Bay Kemal"i buldu. "Bay" da Alparslan Türkeş'ten aparılmıştı! Türkeş, Ecevit'ten bahsederken "Bay Ecevit" derdi.

Anlayacağınız yine öne geçemedi.

K. Kılıçdaroğlu'nun "sözde" hitabını yıkacak bir söz aradı, karşı atak olarak aynı kelimeyi seçti. Pekiştirmek için peş peşe birkaç defa kullandı. Tabiî ifade orijinal olmadığı için yavan kaldı.

Reis'in sözlerini yazan başdanışmanları, yeni hitap bulmak için bayağı kafa yordular. Bu defa "adamcağız"ı buldular. Haberlerde, R. T. Erdoğan'ın ne dediğinden çok "adamcağız" demesi öne çıkarıldı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Atatürk milliyetçidir 04 Şubat 2021 | 176 Okunma Sen kimin uşağısın?! 03 Şubat 2021 | 605 Okunma Tuğrul Bey ne dedi, fırsatçılar ne anladı? 02 Şubat 2021 | 269 Okunma Milliyetçiliğin azgını nasıl olur? 01 Şubat 2021 | 336 Okunma Eğer Saray, isterse CHP'yi susturabilir 31 Ocak 2021 | 593 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar