Rus ve Amerikalı gözüyle Kongre baskını!

ABD'de, Cumhuriyetçi eleştirmenler, sosyal medyanın, Başkan Trump ve destekçilerini İnternet platformlarından uzaklaştırmasının ardından bu girişimin, muhafazakârların özgürce konuşmasına...

ABD'de, Cumhuriyetçi eleştirmenler, sosyal medyanın, Başkan Trump ve destekçilerini İnternet platformlarından uzaklaştırmasının ardından bu girişimin, muhafazakârların özgürce konuşmasına karşı topyekun bir savaş haline geldiğini yazıyor. Bir eleştiride, Demokratların koca ülkeyi bu gidişle Kaliforniya Birleşik Devletleri'ne dönüştüreceği, yani parçalayacağı ve küçülteceği ne sürüldü.

***

Aydınlık'a konuşan Rus strateji uzmanı Aleksandr Dugin de ABD'de iki partinin uzlaşmasına dayalı seçim sisteminin çöktüğünü belirtti. Dugin, bugün neoliberal-küreselcileri temsil eden Demokratlarla, eski Amerikan değerlerini savunan 'Trumpistlerin' savaştığını söyledi.

Dugin, "Sol liberalistler, kendi fikirlerine karşı olan herkesi faşist, milliyetçi, radikal olarak nitelendirip toplumdan dışlamaya çalışıyorlar. Trumpizm ise neoliberalizmi değil, geleneksel liberalizmi temsil ediyor, çoğunluğu temsil ediyor. Biden'ın temsil ettiği kutup sadece diğer ülkelerde renkli devrimler planlamıyor, artık Amerika'nın içinde renkli devrim yapıyorlar. Artık Amerika Birleşik Devletleri yok, Demokrat Parti diktatörlüğü var. Ve küresel bir hegemonya peşindeler. Bunun için de yüksek teknolojiyi kullanıyorlar. Microsoft, Apple, Google, Youtube, Facebook, Twitter, tüm bunlar sadece basit teknik bir araç değil, bunlar ideolojik silahlar. Ve Amerika'nın bir kutbuna aitler. Dolayısıyla ABD'deki Demokrat Parti tarafından temsil edilen, küresel oligarkların hâkim olduğu yeni bir küresel diktatörlükle karşı karşıyayız. O yüzden bu seçim kampanyası bence tüm dünyanın kaderini etkiledi." dedi.

 

***

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Şiddeti siyasi araç olarak kullanmak serbest midir? 18 Ocak 2021 | 81 Okunma Kral da herkesin içtiği sudan içti! 16 Ocak 2021 | 916 Okunma Sosyal medya kimin elindeyse... 15 Ocak 2021 | 261 Okunma ABD ve AB ile yeni sayfa açmanın maliyeti! 14 Ocak 2021 | 485 Okunma ABD'de 500 milyon silâh toplanacak mı? 13 Ocak 2021 | 352 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar