Horoz'un ayakları pislik içinde; ya Türkiye'nin ayakları?

AKP cephesinden eski bakan Faruk Çelik'in, "Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yüzde 40 alan seçilsin" önerisinde bulunması, Tayyip Erdoğan'ın da bu konuda anayasa değişikliği yapılsa bile referanduma gitmek...

AKP cephesinden eski bakan Faruk Çelik'in, "Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yüzde 40 alan seçilsin" önerisinde bulunması, Tayyip Erdoğan'ın da bu konuda anayasa değişikliği yapılsa bile referanduma gitmek gerekeceği, dolayısıyla önerinin muhalefetten gelmesi halinde konuyu gündeme alabilecekleri yolunda görüş bildirmesinin sebebi hikmeti belli. 

KONDA Genel Müdürü Bekir Ağırdır, "AKP, 2004'ten itibaren çekirdek oyunun en düşük noktasında. Referandumlarda tek başına yüzde 52 alan AKP'nin şu anki durumu yüzde 30'un altında. Daha kritik olan, bu iki bloka da dahil olmayan seçmenin ilk defa bu kadar yoğun dozda iktidarın karşısında olması." dedi.

***

Peki neden böyle oldu?

Ekonomideki gerilemeye sebep olan bütün kararlar, AKP imzalıdır. Çöküşün arka planında üretimin bilinçli olarak düşürülmesi vardır. AKP iktidarında üreten değil üretmeyen desteklenmiştir. Daha ötesi var mı?

Daha ötesi, Türkiye'nin artık AKP iktidarı ile bütünlüğünü bile korumakta sıkıntıya girmesidir. Şu anda bile ABD çizgisinde süren Suriye politikası, artık savunulamaz haldedir. Güvenli bölge projesinin asıl sahibi bile Türkiye değil, PYD!

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ghebreyesus, aşı ve terör virüsü! 05 Ağustos 2020 | 141 Okunma Yoksa Lozan'dan mı intikam alınıyor? 04 Ağustos 2020 | 1.500 Okunma Şerefli insana düşen zulme boyun eğmemek! 03 Ağustos 2020 | 392 Okunma Türkçe bilen gizli servis başkanları... 01 Ağustos 2020 | 1.868 Okunma Artık vaaz vermek hakimlerin işi mi oldu? 31 Temmuz 2020 | 648 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar