"Dimdik ayaktayız" söylemi ve "V düzeni!"

Türk Lirası'nın değeri, hızla düşmeye başlayınca, hükümete veya ekonomi bakanına dönük istifa çağrıları yapanlar oldu. Bunun üzerine, sosyal medyada, "Berat Albayrak'ın yanındayız"...

Türk Lirası'nın değeri, hızla düşmeye başlayınca, hükümete veya ekonomi bakanına dönük istifa çağrıları yapanlar oldu. Bunun üzerine, sosyal medyada, "Berat Albayrak'ın yanındayız" başlığı altında kampanya başlatıldı! Sorun, birisinin yanında olmak, karşısında durmak değil ki... Türk Lirası, yılbaşından beri yüzde 18 değer kaybetti.

***

İktidar çevreleri, Türk Lirası'nın son günlerdeki hızlı değer kaybını da dış saldırıya bağlıyor.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, "Ekonomi tırmanışta, bunu görmeyenler var!" dedi "iç ve dış düşman" söylemini kullandı, 105 milyar dolarlık döviz rezervinden bahsetti ama "önemli olan kullanılabilir rezervdir, o da eksi 30'dadır"diyenler var.

Zaten kampanya, Saray'dan başlatıldı… Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, mesajında, "Faiz lobilerine ve döviz kuru üzerinden manipülasyon yapmak isteyenlere inat ekonomimizin ve sanayimizin çarkları salgın döneminde dönüyor ve güçlü şekilde dönmeye de devam edecektir" dedi.

Cumhurbaşkanı baş danışmanı Mehmet Uçum, "Kapitalizmin vampiri finans kapitalin ülkemize bu saldırısına da direniyoruz ve yine başaracağız. Biraz sarssalar bile asla yıkamazlar. Hangi mecradan gelirlerse gelsinler yine kazanan biz olacağız. Umudumuz zirvede. Yaşasın tam bağımsız Türkiye..." diye mesaj paylaştı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Tabipler Birliği olmasaydı salgın duracak mıydı? 24 Eylül 2020 | 675 Okunma Trump-Erdoğan görüşme kayıtları, basına mı verilecek? 23 Eylül 2020 | 1.088 Okunma Yapay zekâ yalan söyler mi? 22 Eylül 2020 | 483 Okunma Çayeli'nden Beştepe'ye gidelum yali yali! 21 Eylül 2020 | 695 Okunma Çavuşoğlu'na soru: Lozan'dan vazgeçip Sevr'i mi kabul edelim? 19 Eylül 2020 | 375 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar