​​​​​​​Devenin su hakkı ve Kanal İstanbul!

Avustralya'da yüksek sıcaklık sonucu oluşan kuraklık orman yangınlarına yol açtı ve koca bir kıta cayır cayır yandı. Yangınlarda 500 milyon canlının kül olduğu bildiriliyor.

Avustralya hükümeti, sayısı 1,2 milyona ulaştığı iddia edilen başıboş develerden on bininin çok su içtikleri gerekçesiyle helikopterlerden ateş edilerek öldürüleceğini açıkladı. Develerin, çitleri yıkıp geçtiği, evlerin etrafında klimalardan damlayan suları içmeye çalıştığı da bildiriliyor. Develerle birlikte yaban atlarının da aynı gerekçeyle öldürüleceği açıklandı. Diğer taraftan orman yangınlarında insanların kurtardığı koalalara su vermesi ve yine kurtarılan kanguruların birbirine ve insanlara sarılması gibi görüntüler bütün dünyayı etkiledi.

Küresel ısınmaya develerin yaydığı biyogazın sebep olduğunu iddia edenler de var. Oysa atmosferdeki ozon tabakasını delen gazları "medeniyet dediğin tek dişli canavar" üretmiştir!

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Papağanlar da "aşı, aşı" diyebilir! 27 Kasım 2020 | 43 Okunma "Bütün dünya aptal da bir tek siz mi akıllısınız?" 26 Kasım 2020 | 1.105 Okunma Oxford: Önce virüsü sonra aşıyı ürettik! 25 Kasım 2020 | 1.408 Okunma Asker pişiren mikro dalga! 24 Kasım 2020 | 857 Okunma Bu bir aşı değil, "zombi" iğnesi! 23 Kasım 2020 | 2.085 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar