ABD İdlib'de Türkiye'ye neden destek veriyor?

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Rejimin garantörleri Rusya ve İran'ın Suriye rejiminin saldırganlığını durdurması gerekiyor." derken Kremlin'den, İdlib'de Rus ve Suriye birliklerine yönelik tüm saldırıların durdurulması çağrısı yapıldı.

Sputnik, bu haberi, "Kremlin'den Türkiye'ye 'saldırıları durdur' çağrısı" başlığıyla verdi ve "Suriye hükümet güçleri 2012 yılından bu yana ilk kez Halep-Şam otoyolunun tamamının kontrolünü ele geçirdi." diye bilgi verdi.

Bu arada Reuters'ın haberine göre İdlib'deki durumu görüşmek üzere Türkiye'de bulunan Rus heyet, mutabakat sağlanamadan Ankara'dan ayrıldı.

***

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, İdlib'de beş Türk askerinin daha şehit edilmesiyle ilgili olarak "Gerekli karşı cevapları en üst düzeyde Suriye tarafına verdik. Ciddi manada orada, özellikle de İdlib'de misliyle belalarını buldular ama yetmez, daha devam edecek." dedi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
​​​​​​​Savaş davulları ve İskender'in kılıcı! 26 Şubat 2020 | 4.142 Okunma Siyasal İslam iktidarını kurtarma çabaları! 25 Şubat 2020 | 2.400 Okunma ​​​​​​​Büyükelçi olmak için yeni kriterler! 24 Şubat 2020 | 3.063 Okunma Bakın ABD ve Rusya Türkiye'den ne istedi? 22 Şubat 2020 | 5.103 Okunma Saldırganları teşvik eden siyaset ve medya! 21 Şubat 2020 | 368 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar