Cephede olan geride kalandan ne ister

Çıkartma gemileri kıyıya yaklaşırken dalga sesleri bas bariton motor sesleriyle harmanlanıp havada kendisine yön arıyor. Derinden cılız nefes sesleri karışıyor bu garip, iç burkucu, ancak yaşayanların bir...

Çıkartma gemileri kıyıya yaklaşırken dalga sesleri bas bariton motor sesleriyle harmanlanıp havada kendisine yön arıyor.

Derinden cılız nefes sesleri karışıyor bu garip, iç burkucu, ancak yaşayanların bir daha duyduğunda tanıyabileceği koroya.

Derken her gemiden bir davul sesi yükseliyor. Tek düze, Olabildiğine tek düze. O kadar tek düze ki, her vuruş arasında kalan boşlukta meydan kısa süre artık saatler boyu dinleye dinleye sabit bir kulak çınlaması gibi gelen koroya kalıyor.

Bir ara dalgaların sesi değişiyor. Alışıldık koro ritmini bozuveriyor. Belli ki dalgalar artık birbirlerinin üzerine değil kıyıya vuruyorlar kendilerini. Daha bir hırçınlar. Derinlerde biriktirdikleri enerji ile kumları, kayaları dövüyorlar. Galibi yok bu sonsuzluk kadar uzun süren savaşın. Ama birazdan başlayacak olanın var.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sahte iltica 09 Nisan 2018 | 609 Okunma Sadece bilet parası yetmez 03 Nisan 2018 | 514 Okunma Ülke batsın ki bana yer açılsın 02 Nisan 2018 | 418 Okunma Türkiye kadar taş düşsün başınıza 26 Mart 2018 | 311 Okunma Milliyet ikinci kez Hürriyet'i alıyor 23 Mart 2018 | 1.006 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar