Belediye başkanı camdan bir odada oturur

Herhangi bir Belediye Başkanlığı, mesela Milletvekilliğinden, hatta kimi zaman Bakanlıktan bile önemli bir makam. Eskinin deyişiyle Şehr-i emin. Milletvekilleri gibi takip edilemez bir yerde Ankara'da değil, kendisine oy veren insanların...

Herhangi bir Belediye Başkanlığı, mesela Milletvekilliğinden, hatta kimi zaman Bakanlıktan bile önemli bir makam. Eskinin deyişiyle Şehr-i emin. Milletvekilleri gibi takip edilemez bir yerde Ankara'da değil, kendisine oy veren insanların arasında oturur. Yaptığı her icraat, aldığı her karar anında dikkati çeker. 

Açık açık konuşalım. Belediyelerin önemli bir kısmı özellikle imar konusunda sabıkalıdırlar. Fazladan verilen birazcık fazla emsal veya kod farkı uygulaması anında servet transferlerine yol açar. Kimi bunu ustalıkla yapar, kimileri ise umursamazlıkla. 

Bu işler için mevzuatı bilen "Uzman" kişilere ihtiyaç vardır. Mesela Beşiktaş Belediye'sinde görevden alınan yetkililerden birini özellikle müteahhitler çok iyi tanır.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sahte iltica 09 Nisan 2018 | 609 Okunma Sadece bilet parası yetmez 03 Nisan 2018 | 514 Okunma Ülke batsın ki bana yer açılsın 02 Nisan 2018 | 418 Okunma Türkiye kadar taş düşsün başınıza 26 Mart 2018 | 311 Okunma Milliyet ikinci kez Hürriyet'i alıyor 23 Mart 2018 | 1.006 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar