Bankokrasi

Bu bankacıların sürdürdüğü bürokratik düzene benim verdiğim isim. Şimdiki sistem bankaların neredeyse keyfince kural koyduğu, vatandaştan değişik isimler altında para aldığı, kârını...

Bu bankacıların sürdürdüğü bürokratik düzene benim verdiğim isim.

Şimdiki sistem bankaların neredeyse keyfince kural koyduğu, vatandaştan değişik isimler altında para aldığı, kârını katladıkça katladığı, sıkışınca da “Bana sakın dokunmayın yoksa ekonomi sıkıntıya girer diyerek” bağırındığı bir düzen.

En basitinden. Yıllar evvel internet bankacılığını teşvik için EFT’ler ücretsiz olarak başladılar. Sonra azar azar artırdılar. Arada havale ücreti de eklediler. Şimdi ortalama bir EFT ücreti 5,5 lira. Havale ise 1,5 lira.

Elektronik bankacılıkla personel tasarrufu sağladılar, şubelerde eksiltmeye gittiler ancak bir taraftan operasyonel kar ederken, diğer taraftan başlangıçta ücretsiz verdikleri hizmeti fahiş fiyatlara getirdiler.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sahte iltica 09 Nisan 2018 | 609 Okunma Sadece bilet parası yetmez 03 Nisan 2018 | 514 Okunma Ülke batsın ki bana yer açılsın 02 Nisan 2018 | 418 Okunma Türkiye kadar taş düşsün başınıza 26 Mart 2018 | 311 Okunma Milliyet ikinci kez Hürriyet'i alıyor 23 Mart 2018 | 1.006 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar