Ağzı olan savaş uzmanı

Türkiye en yetkili ağızdan Afrin’deki terör yapılanmasına müdahale edeceğini açıkladı. Artık daha ne söylensin? Bunu da anlamamak için ancak kasıtlı olmak lazım. Ve bu açıklamalardan sonra...

Türkiye en yetkili ağızdan Afrin’deki terör yapılanmasına müdahale edeceğini açıkladı. Artık daha ne söylensin? Bunu da anlamamak için ancak kasıtlı olmak lazım.

Ve bu açıklamalardan sonra ülkemde herkes modern savaş uzmanı olduğu için başladı bir tartışma. En garibime giden de Türk ordusunun Afrin’e girdikten sonra çıkamayacağını iddia edenler. Bunlar Vietnam Savaşı öykünmeleriyle, günümüze gönderme yapıyorlar.

Öncelikle bu “Bataklık” tanımlaması Vietnam Savaşından yola çıkılarak Amerika için yapılırdı. Ve doğruydu da. Ancak bu Amerika için geçerli. Çünkü Amerika kendi topraklarından 10 bin kilometre uzakta bir çatışmaya girdiğinde elbet geri çekilmek ister. Uzun süre kalmak işine gelmez. Lojistik sorunlar vardır, tehlike ülkesine uzaktır.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sahte iltica 09 Nisan 2018 | 609 Okunma Sadece bilet parası yetmez 03 Nisan 2018 | 514 Okunma Ülke batsın ki bana yer açılsın 02 Nisan 2018 | 418 Okunma Türkiye kadar taş düşsün başınıza 26 Mart 2018 | 311 Okunma Milliyet ikinci kez Hürriyet'i alıyor 23 Mart 2018 | 1.006 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar