Hedefe kilitlenmek azim ve kararlılıkla yürümek

 Okullar açıldı, milyonlarca öğrencimiz ders başı yaptı. Ömrünü eğitime vermiş bir yazar olarak her öğrencimizin yeteneklerini geliştirmesini, başarılı ve iyi bir insan olmasını...

 

Okullar açıldı, milyonlarca öğrencimiz ders başı yaptı. Ömrünü eğitime vermiş bir yazar olarak her öğrencimizin yeteneklerini geliştirmesini, başarılı ve iyi bir insan olmasını isterim. 

Öğrencilik yıllarında mesleğini seven ve ufuk açan bir öğretmene rastlamak şans.

İdeal ve ilham veren, doğru bir yol haritası çizen kitap okumak da öğrenciyi hedefine götürür.

Hele büyük hedefleri olan, yeteneklerini geliştirmek isteyen ve bunun için azim ve gayretle çalışan bir arkadaş çevresine sahip olmak çok daha güzel, zor işleri kolaylaştırır.

En önemlisi öğrencinin kendi verdiği karar, koyduğu hedefler ve kendisine çizdiği yol haritası. Başarı yolunda yürümek için yaptığı program, sonra da programa uyma kararlılığı, zorluklarla karşılaştığı zaman onları yenmek için gösterdiği çaba, azim ve gayret.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Eğitim anlayışımız ne zaman medeniyet değerlerimizle örtüşecek? 01 Haziran 2023 | 162 Okunma Hayatın kuantum boyutu ve ruhun hayatı 25 Mayıs 2023 | 162 Okunma Satılmış gazeteciler Maximillian Popp’a tokat 18 Mayıs 2023 | 171 Okunma Spiegel’in Erdoğan’ı devirme manşetleri AK Parti’nin eğitim hamleleri 11 Mayıs 2023 | 182 Okunma TEKNOFEST ve dünya ile teknoloji yarışımız 04 Mayıs 2023 | 87 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar