Titremeye hazır akıl küpleri

‘Kar yağıyor’ denince ‘titremeye hazırım’ dermiş ya abdal, ateş parçası algı mücahitleri de ‘iptal geliyor’ haberi almış gibi bir çırpınış içindeler.

AK Parti’ye ders vermek için oy kullanan seçmeni zehir zemberek azarlıyor, ‘yaptıklarını beğendiler mi, İmamoğlu’nun mazbatası onların eseri, iyi baksın ahmaklar’ diye esip gürlüyor, küfür ve hakaret yağdırıyorlar.

Seçim yenilense, giden oyları böyle mi geri dönmeye ikna edecekler?

‘İktidarın haşa düzeltecek bir kusuru yok; yanlış yapan seçmen kendini düzeltsin’ fırçaları çekerek inletiyorlar ortalığı.

Kendilerine toz kondurmadıkları için aynaya asla bakmayan, hatayı daima başka yerde arayan azıtmış tribün amigoları bunlar. Kabullenemedikleri 31 Mart sonuçlarının sorumluluğunu, kızıştıramadıkları seçmene yüklüyorlar.

Oysa sandıktan iktidara çıkarılacak bir ders vardıysa onun muhatabı, afur tafur fedailik taslayan bu yaygaracılardan başkası değil.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Fuar kuramayan nasıl kültürde iktidar ku 24 Mayıs 2019 | 4 Okunma ABD İmamoğlu’ndan mı S-400’lere taktı? 24 Mayıs 2019 | 5.195 Okunma Bektaşi fıkrasından beter habercilik 23 Mayıs 2019 | 5.682 Okunma Sıra ‘korkutma’yı da bıraktırmakta 21 Mayıs 2019 | 5.413 Okunma Ekran vaizlerinin en arabeski 18 Mayıs 2019 | 7.568 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar