Titremeye hazır akıl küpleri

‘Kar yağıyor’ denince ‘titremeye hazırım’ dermiş ya abdal, ateş parçası algı mücahitleri de ‘iptal geliyor’ haberi almış gibi bir çırpınış içindeler.

AK Parti’ye ders vermek için oy kullanan seçmeni zehir zemberek azarlıyor, ‘yaptıklarını beğendiler mi, İmamoğlu’nun mazbatası onların eseri, iyi baksın ahmaklar’ diye esip gürlüyor, küfür ve hakaret yağdırıyorlar.

Seçim yenilense, giden oyları böyle mi geri dönmeye ikna edecekler?

‘İktidarın haşa düzeltecek bir kusuru yok; yanlış yapan seçmen kendini düzeltsin’ fırçaları çekerek inletiyorlar ortalığı.

Kendilerine toz kondurmadıkları için aynaya asla bakmayan, hatayı daima başka yerde arayan azıtmış tribün amigoları bunlar. Kabullenemedikleri 31 Mart sonuçlarının sorumluluğunu, kızıştıramadıkları seçmene yüklüyorlar.

Oysa sandıktan iktidara çıkarılacak bir ders vardıysa onun muhatabı, afur tafur fedailik taslayan bu yaygaracılardan başkası değil.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Anlaşma kimi haklı çıkardı? 18 Ekim 2019 | 42 Okunma Mektubu sızdıranlar mı kötüymüş, bak sen! 18 Ekim 2019 | 6.626 Okunma Mektubu sızdıranlar mı kötüymüş, bak sen 17 Ekim 2019 | 4 Okunma ‘Mekanın sahibi’ olarak Esad'ın dönüşü 17 Ekim 2019 | 321 Okunma Propaganda karmaşasını çözdü çözecek Diy 15 Ekim 2019 | 52 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar