Kılıçdaroğlu'nu sorarsanız

Evde eşi, çocukları hâlâ TV açmıyor, siyaset haberleri izlemiyorlarmış. Ama Kılıçdaroğlu, moral bozukluğunu atlatmış. Esprili, rahat ve enerjik görünüyordu. Önüne...

Evde eşi, çocukları hâlâ TV açmıyor, siyaset haberleri izlemiyorlarmış. Ama Kılıçdaroğlu, moral bozukluğunu atlatmış. Esprili, rahat ve enerjik görünüyordu. Önüne bakıyor.

Altılı Masa'nın kurulduğu Ahlatlıbel'de yedi gazeteci, CHP lideriyle akşam yemeğine davetliydik. Kebap ve kanat ikram edildi. Yemek boyunca da söyleştik. Sorularla cevapları, dünkü Karar sitesi ve bugünkü gazetede okumuşsunuzdur.

Akşener'in eleştirilerine yine karşılık vermedi, kendini tutuyor, duygularını frenlemeye devam ediyor. "İpleri koparma, lâzım olur" Japon atasözüyle amel ediyor da diyebiliriz.

Masanın dağıldığı, muhalefetin toparlanamayacak kadar parçalandığı görüşlerine katılmıyor. Tekrar toplanmaları gerekeceğine inancından belli ki.

Ortadoğu ve Balkanlar'ın en hızlı gömlek değiştireni olduğu zaten söylenemezdi. Kılıçdaroğlu cephesinde değişen bir şey yok gibi. Seçim ittifaklarına da CHP'de başlattığı açılıma da kaldığı yerden devam havasında.

Değişim talepleri mi? Lider değişikliği hariç, değişime açık. Ön seçim ve daha çok parti içi demokrasi için tüzük değişikliği hazırlıyor. Ön açmaktan bunu anlıyor, tıkamayacak. Ama beklentiyi karşılar...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
50+1 şartından kurtulmak için mi hepsi? 29 Eylül 2023 | 286 Okunma Gençlere iki müjdeden biri gerçekçi 28 Eylül 2023 | 924 Okunma Emekliye gelince tekleyen sistem 27 Eylül 2023 | 972 Okunma Mafya babalarına imrendirirseniz olacağı bu 26 Eylül 2023 | 4.005 Okunma Olacaksan kâinat güzeli olacaksın 23 Eylül 2023 | 229 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar