Ekonomiyi kötülemek suç mu?

Hayır, tabii ki değil. Peki, yeni bir düzenlemeyle suç haline mi getiriliyor? Aslında o da değil. Ama öyle zannediliyor.

Nereden çıktı derseniz; Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın yanlış anlaşılan bir sözünün, ondan daha yanlış anlaşılan bir bakanlık açıklamasıyla düzeltilmesinden.

‘Ekonomi kötü’ demek, bakanı eleştirmek, zamlardan şikayet etmek, vergi artışlarından ve  ardı arkası kesilmeyen salmalardan yakınmak ne yasak, ne de yasaklanacağı var.

Bakan Albayrak’ın söylediği bu değildi. Ne ki buna yorulmaya da açık ve müsaitti.

‘Ekonomi aleyhine algı oluşturan’ ekonomistlerle ‘terörle mücadele aleyhine algı oluşturan’ları bir tuttu, ‘farkları yok’ dedi.

‘Ekonomi yönetimini eleştiren ekonomistleri teröristlere benzetti’ diye tepki toplayınca da Bakanlık, duruma el koydu. ‘Terörist’ lafını yalanlayarak asıl meramı kağıda dökmekti niyetleri.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bir dargın bir barışık aşk buhranları 28 Kasım 2020 | 1.800 Okunma İnsan hakları TÜSİAD’a sorulacak ha! 27 Kasım 2020 | 1.168 Okunma Babacan’a sormadığım ‘sadakat’ sorusu 26 Kasım 2020 | 1.324 Okunma Bülent Arınç başlatmadı ki 25 Kasım 2020 | 2.254 Okunma Kızıl Elma Koalisyonuna veda 24 Kasım 2020 | 3.493 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar