Zayıf mı görülüyoruz da üzerimize geliniyor?

Dün medyayı tararken bir okuma tarzı dikkatimi çekti. Şu ifade ediliyordu: “Şu an bir curcuna var, bir şeyler atlanıyor olabilir. Her yerle problem yaşanıyor. Bizi zayıf gören herkes saldırmaya başladı....

Dün medyayı tararken bir okuma tarzı dikkatimi çekti. Şu ifade ediliyordu:

“Şu an bir curcuna var, bir şeyler atlanıyor olabilir. Her yerle problem yaşanıyor. Bizi zayıf gören herkes saldırmaya başladı. Tatsız bir gidişat söz konusu.”

Kimi ait bu söz? Mehmet Eymür'e. MİT Kontrterör Dairesi eski Başkanı. Milliyet'ten Tunca Bengin'e konuşmuş. “Adil Öksüz CIA ajanı mı?” diye başlıklanan bir yazıda geçiyor yukardaki ifade.

Bu bir okuma tarzı. Curcuna iddiası... Bir şeylerin atlandığı iddiası. Her yerle problem yaşandığı iddiası. Bizim herkes tarafından zayıf görüldüğümüz ve bu sebeple herkesin üzerimize geldiği iddiası ve gidişatın tatsız olduğu iddiası.

Bütün bu iddialar tartışılabilir.

Ama bazı olaylar var ki gerçekten şaşırt

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İyi ki Karar var 21 Ocak 2021 | 659 Okunma Benim sözüm Cumhurbaşkanı Erdoğan’a… 19 Ocak 2021 | 4.199 Okunma Bazı reform başlıkları 17 Ocak 2021 | 607 Okunma Duyarsızlık yakıcıdır 15 Ocak 2021 | 1.244 Okunma Devlet dili- Güven sorunu 14 Ocak 2021 | 1.303 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar