Erdoğan-Türkiye -Ümmet

"Erdoğan olursa Türkiye olacak, Türkiye olursa ümmet olacak. Dünya böyle bir kırılma noktasında. 14 Mayıs seçimlerinde bunun kararı verilecek.” Bu, dolaşımdaki bir tweetin özeti. “Türkiye –...

"Erdoğan olursa Türkiye olacak, Türkiye olursa ümmet olacak. Dünya böyle bir kırılma noktasında. 14 Mayıs seçimlerinde bunun kararı verilecek.”

Bu, dolaşımdaki bir tweetin özeti. “Türkiye – Ümmet” bağlantısını önemli bulan kitleleri, bunun ancak Tayyip Erdoğan ile gerçekleşeceğine ikna etme çabası.

Böyle bir mesajın geçim derdi ile boğuşan geniş halk kitlelerinde bir karşılığının olduğunu sanmıyorum. Bu mesajın alıcıları, “Ümmetin kurtuluşu” ve bunda “Türkiye’nin rolü” gibi konuları “Dâvâ” diye benimseyen daha özel kesimlerdir. Nitekim ben burada “Ümmet nasıl ayağa kalkar?” başlıklı bir yazı yazdığımda “Geç sayın yazar bunları, ümmet mi var ortada…” gibi tepkiler veren okuyucularım olmuştu.

“Erdoğan – Türkiye – Ümmet” denklemini dolaşıma sokan arkadaşlar, tam da aynı hassasiyet içinde bulunan insanların “Erdoğan’a mesafeli hale geldiğini” görme kaygısı ile hareket ediyorlar. Bir tür “yeniden ikna” çabası bu.

Oysa bu hassasiyeti taşıyan insanlar zaten belli bir bilinç...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bugün de “Aile”yi yazayım 02 Haziran 2023 | 1.873 Okunma Acil gündem LGBTİ 01 Haziran 2023 | 3.784 Okunma Önce tebrik sonra birkaç söz 30 Mayıs 2023 | 4.042 Okunma Önce oy, sonra kalp temizliği 28 Mayıs 2023 | 1.535 Okunma Seçim Türkiye’de Müslümanlık oranını mı ölçüyor? 26 Mayıs 2023 | 1.312 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar