Bu MHK’nin zerre kadar faydası olmaz

SORU: Yaz transfer dönemi bitti. Pek çok önemli isim alındı. Bu futbolcular ligin değerini yükseltir mi? Nasıl bir katkı bekliyorsunuz?

ÖZELLİKLE Galatasaray ve Fenerbahçe, Rus ruleti oynar gibi transferler yapıyorlar. Art arda gelen ama pahalı ama hesaplı transferlerle kadrolarını güçlendirmeye çalıştılar. Beşiktaş ve Trabzonspor ise biraz daha kontrollü olmaya gayret sarf etti. Anlamadığım bu kadar para, yaşı geçmiş, muhtemelen son durağı burası olacak futbolculara neden verildi. Bunun, Türk futboluna ne faydası var kestiremiyorum. Olaylar şöyle gelişse anlayabilirim. Yeni transferler özellikle kulüplerimizi Avrupa'da ciddi yerlere taşırlar amenna. Ama bakıyoruz ki birkaç yıl önceki Beşiktaş'ın kısmi başarısından başka başarı yok. Bu transferler sadece ve sadece yayıncı kuruluşa yarar. Haklı olarak onlar daha fazla dekoder satmak, daha fazla kazanmak için isimli transferleri isteyebilirler. Diğer bir deyimle bir tarafta vahşi kapitalizm, diğer tarafta ise Türk futbolunun geleceği.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Çakır iyi yönetti 06 Temmuz 2020 | 29 Okunma Yedekleri de dahil en kaliteli takım 05 Temmuz 2020 | 148 Okunma Ne ‘Zorlu’su be Fatih Hoca! 02 Temmuz 2020 | 286 Okunma Hakem objektifti 29 Haziran 2020 | 120 Okunma Sorumlusu Hosseini’dir 23 Haziran 2020 | 295 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar