Nobel ödülünden Aleyna Tilki’ye

Özal zamanında, “Vergilendirilmiş kazanç kutsaldır” sloganı ile vergi rekortmenlerine madalya verilmesi söz konusu olmuştu da, konu günlerce manşetlerden inmemişti.

Çünkü vergi rekortmeni olan Matild Manukyan’dı ve kazanç kaynağı, yani “Karhane”si “kerhaneydi”.

Tam da ABD’de Ermeni soykırım iddialarının kabul edilmesinin ardından başlayan tartışmalara bir de, Nobel edebiyat ödülü skandalından hemen sonra Aleyna Tilki tartışması başlayınca bütün bunlardan bir çorba yazı yazayım istedim.

Önce Matild Manukyan konusu. Burada utanması gereken madalya takan Maliye Bakanlığı mı, madalya alan Matild Manukyan mı yoksa, onu vergi rekortmeni yapan “Müslüman” (!) yurttaşlarımız mı?

Düşünelim, “Vergilendirilmiş kazanç kutsal” ise ve bu işin ödüllendirilmesi gerekiyorsa bu hanıma niye kızıyoruz ki! Hatta teşvik uygulanması gerekir belki de!

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Çin’i Corona virüsü vurdu! 27 Ocak 2020 | 4.185 Okunma Deprem geliyorum der! 26 Ocak 2020 | 2.416 Okunma Sarışın bomba 25 Ocak 2020 | 5.669 Okunma Kot pantolonlu Mesih ya da karanfil kokulu sarımsak 24 Ocak 2020 | 4.429 Okunma Esrar uyuşturucudan kurtuluş için çözüm olabilir mi? 23 Ocak 2020 | 5.419 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar