4’ün 3’üncüsü..

İnna lillah ve inna ileyhi raciun.Süleyman Arif Emre’yi de o “Asude bahar ülkesi”ne yolcu ettik.Allah (cc) bizlere hayırlı bir ömür ve hayırlı bir ölüm versin. Ölümüze, dirimize rahmet eylesin. Ve biz de O’nun rahmetini hak edenlerden olalım inşallah.

Arif Emre’yi ilk gençlik yıllarında tanıdım. Şair, hukukçu, siyaset adamı! Mutevazı, “Arif” biri. Çileli.

Derin devlet” ile ilgili ilk bilgileri 1970’li yılların başında ondan duymuştum.

1960 sonrası ilk mecliste namaz kılan sadece 3 kişi vardır. Osman Bölükbaşı’nın Millet Partisi’nden emekli tabib albay Dr. Fehmi Cumalıoğlu, Ekrem Alican’ın Yeni Türkiye Partisi’nden Süleyman Arif Emre, önce emekli bir general olan Ragıp Gümüşpala tarafından kurulan, sonra otel odasından ölü bulununca(!), yerine gelen Süleyman Demirel’in genel başkanlığında yoluna devam eden, Adalet Partisi’nden Hasan Aksay.

Millet Partisi daha sonra, Cumhuriyetçi Köylü Partisi ile birleşti, CKMP adını aldı, ardından da MHP oldu.

Daha ortada Milli Nizam Partisi’nin adı yok. Adalet Partisi Kırat amblemi ile DP’nin “Demirkırat”ına gönderme yapmaktadır bu amblemi ile.

AP içinde daha ilk günden ona karşı çıkan bir kanat vardır: Bilgiç liderliğindeki milliyetçi ve muhafazakâr kanat! Demirel’i “Mason” olmakla suçluyorlar.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Doğru karar 21 Ağustos 2019 | 2.503 Okunma Ne aceleci bir topluluk olduk! 20 Ağustos 2019 | 6.988 Okunma Kuşatma! 19 Ağustos 2019 | 11.516 Okunma J. Lopez’den J. Epstein’e! 18 Ağustos 2019 | 6.225 Okunma J. Lopez’den J. Epstein’e! 18 Ağustos 2019 | 221 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar