Kandil operasyonundan yeni haberler var

PKK’nın Sincar sorumlusu olarak atadığı “Mam Zeki Şengali” Kandil’den indiği andan itibaren izleniyor. İçinde bulunduğu araç tespit ediliyor. Önce o olup olmadığı birkaç kaynaktan teyit...

PKK’nın Sincar sorumlusu olarak atadığı “Mam Zeki Şengali” Kandil’den indiği andan itibaren izleniyor.

İçinde bulunduğu araç tespit ediliyor. Önce o olup olmadığı birkaç kaynaktan teyit ediliyor. Araçta sivillerin olmadığı tespit edilince operasyon için düğmeye basılıyor. MİT ve TSK’nın ortak operasyonuyla hareket halindeki araç yüzde yüz isabetle vuruluyor. Şimdi sırada diğerleri var.

TSK’nın içinden FETÖ’nün tasfiyesiyle birlikte artık PKK’ya yönelik operasyonlar dışarıya sızmadan ve bir engelleme olmadan gerçekleştirilebiliyor.

PKK ile mücadelede iki konsept eşzamanlı olarak uygulanıyor:

1- Önleyici terör konsepti. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Sınır ötesindeki tehditleri kaynağında kurutmaya kararlıyız” diye açıkladığı strateji ile PKK’nın sınırlarımızın ötesinde etkisiz hale getirilmesi hedefleniyor.

Fırat Kalkanı ile DEAŞ Cerablus ve El Bab’dan atıldı, Zeytin Dalı ile Afrin PKK’nın kontrolünden kurtarıldı. “Büyük Kandil Operasyonu” ile Türkiye-Irak sınırından içeride Kandil’den Sincar’a uzanan “güvenli hat” oluşturuluyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ne oldu Milli Mücadele söylemine? 22 Mayıs 2020 | 3.184 Okunma CHP Anıtkabir için kaçta müracaat etmiş? 21 Mayıs 2020 | 4.702 Okunma Koronavirüs sürecinde anketler ne gösteriyor? 20 Mayıs 2020 | 6.487 Okunma Tatil kararı nasıl alındı? 19 Mayıs 2020 | 4.266 Okunma İftar yapan asker nöbettekiyle değişti 18 Mayıs 2020 | 5.791 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar