Turgay Güler yeni adresinde. İşte ilk yazısı

Genel Yayın Yönetmenliğini yürüttüğü Güneş gazetesinin, Akşam gazetesinin eki olarak yayın hayatını sürdüreceğini açıklamasının ardından Turgay Güler, yazılarını Akşam'da yayınlayacağını duyurmuştu. Güler'in ilk yazısı bugün okuyucularıyla buluştu.

Turgay Güler yeni adresinde. İşte ilk yazısı

Güneş Gazetesi'nin yayın hayatına son vermesinin ardından genel yayın yönetmeni Turgay Güler’in akıbeti merak konusu olmuştu.Turgay Güler bugünden itibaren yazıları ile Akşam Gazetesi'nde...

İşte Güler'in Akşam Gazetesi'ndeki 'O kadınların eli' başlıklı ilk yazısı:

Baş döndüren bir haftayı geride bıraktık. Dünyanın bir numaralı gündem maddesi hiç şüphesiz İran-ABD gerilimiydi. Süleymani’nin öldürülmesi, ABD üslerinin İran tarafından bombalanması, yanlışlıkla vurulduğu söylenen Ukrayna uçağı, Trump’ın, Hameney’in dünyayı geren açıklamaları.

Türkiye de bu çok hararetli gündemi konuştu, tartıştı. Libya, Hafter, Kanal İstanbul gibi konular da ekstrasıydı. Derken son dakika gelişmesi yaşandı, Marmara sallandı. Oturduk bir de İstanbul depremini masaya yatırdık.

Ve sonra birtakım ‘eller’ devreye girdi mevcut gündemi ters yüz etti.

O ellerin hepsi de kadın eliydi.

Konuşan kadın elleri.

İşte onlar.

ÜMMÜ GÜLSÜM’ÜN ELİ

“Kim milyoner olmak ister” yarışmasına katılıp tüm Türkiye’yi ekran başına kilitleyen Ümmü Gülsüm, 4 yaşında geçirdiği bir hastalık nedeniyle konuşamıyordu. O gece hepimiz Ümmü Gülsüm’ün muhteşem sessizliğine, gülen gözlerine, azmine, enerjisine vurulduk. Bir süre sonra konuşamadığını bile unutturdu bize. Elleriyle anlattı her şeyi; yazdı, çizdi, salladı. Sonunda başardı.

Gönlümüzü de fethetti.

FİLENİN SULTANLARININ ELİ

Yine ekran başına kilitlenmiştik. Filenin sultanları ‘elleriyle’ tarih yazıyordu. Elemelerin ilk maçında yenildiğimiz Almanya’yı ezip geçtik, perişan ettik. Maçı 3-0 aldık, tabii 2020 Tokyo biletini de. O ne muhteşem bir gece, o ne muhteşem ellerdi öyle.

Milletçe kenetledi bizi.

GAMZE İLGEZDİ’NİN ELİ

Bazı ‘eller’ de canımızı sıktı. Onlardan biri, CHP milletvekili Gamze İlgezdi’nin eliydi. Kuaföre gitmiş, ellerine manikür yaptırmak istemişti. Vekil olduğu için, Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin eşi olduğu için ayrıcalık istedi ama olmadı. Üstüne üstelik hakkını gasp ettiği müşteri tarafından haddi de bildirildi. Kuaför işletmecisi ve çalışanları da Gamze Hanım’ın ellerine çok ünlü kişinin elleri muamelesi çekmemişti. Sonra o eller, intikam duygusuyla harekete geçti ve o kuaförü perişan etti.

Milletçe utandık.

KILIÇDAR KAFTANCI VE İMAMOĞLU’NUN ELİ

‘PKK sizi tükürüğüyle boğar’ diyerek Türkiye’yi tehdit eden, 50 masum Kürt vatandaşının ölümüne sebep olan, terör örgütünü arkalayan Selahattin Demirtaş’ın yazdığı kitap tiyatroya uyarlandı.

PKK’nın siyasi uzantısının başının kaleme aldığı oyunu en ön sırada o kadınlar izledi.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu, Ekrem İmamoğlu’nun eşi Dilek İmamoğlu ve CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, ‘sahnedeki bu oyunun’ alkışlarıyla bir parçası oluverdiler. Tüm Türkiye bu vesileyle o elleri gördü.

Milletçe bir kez daha kahrolduk.

VE SON BİR NOT

Bu satırları yazarken bir taraftan da merhum Yıldırım Gürses’in ‘Eller eller eller’ şarkısını mırıldanmaya başladım.

Bilenler hatırlar, bilmeyenler de açıp dinlesinler; çok güzel bir şarkıdır. Tabii Gürses’in şarkısındaki eller, sadece güzel olanlarıdır.

Şöyle başlar:

Eller eller eller

Eller eller eller

Sallanır dile gelir

Bülbüller güle gelir

Öpülür hale gelir

Konuşan ellerimiz

Turgay Güler'in tüm yazıları

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON HABERLER
Madrid zirvesi; kaderin üstünde bir kader vardır… Madrid zirvesi; kaderin üstünde bir kader vardır…
Özlem Gürses yandaş mıdır, değil midir? Özlem Gürses yandaş mıdır, değil midir?
‘Zekâlarıyla' Harp Okulu'na girmişler ama darbeyi anlamamışlar, öyle mi? ‘Zekâlarıyla' Harp Okulu'na girmişler ama darbeyi anlamamışlar, öyle mi?
Tam mutlu oldum derken yıktın bütün dünyamı Tam mutlu oldum derken yıktın bütün dünyamı
İktidarlar sona doğru ne yapsalar kendilerini beğendiremezler.. AK Parti de bugün o durumda…  İktidarlar sona doğru ne yapsalar kendilerini beğendiremezler.. AK Parti de bugün o durumda… 
Hayaller memleket Gerçek Türkiye... Hayaller memleket Gerçek Türkiye...
Eyvah eyvah! Erdoğan yine başardı! Eyvah eyvah! Erdoğan yine başardı!
La havle La havle