ÇOK OKUNAN YAZARLAR
Kerim Ülker
Kerim Ülker Dünya Gazetesi

Dünya Gazetesi yazarı Kerim Ülker, 13 Haziran 1980 tarihinde Karadeniz Ereğli’de dünyaya geldi. Orta ve lise eğitimini Safranbolu’da tamamladıktan sonra KKTC’de yaşamaya başladı. Orada burslu olarak üniversite eğitimi sürdürürken gazeteciliğe başladı.

2003’te Cumhuriyet Gazetesi’nin Ekonomi Servisi’nin ardından 2005 yılında Vatan Gazetesi’nde çalıştı. 2010 yılına kadar Vatan Gazetesi’nin Kıbrıs Temsilcilsi oldu. Gazetenin Ekonomi ile Haber Merkezi servislerinde de yer aldı. 2010 yılında Ekonomi Gazetecileri Derneği’nin (EGD) “Yılın Haberi Ödülü”nü “Çuvalla Paza Kazandı” haberiyle aldı. 2010’da Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin verdiği Sedat Simavi Yılın gazetecilik Ödülü’nü “Eski Orman Bakanı Osman Pepe'nin İcraatları” adlı haber dizisiyle kazandı.

Bu ödülü kazanan en genç gazeteci ve ilk ekonomi muhabiri oldu. 2010’da ayrıca MÜSİAD'ın ekonomi basını başarı ödülünü “Krizin Efendisi Türk Patronlar Dünyada Kıymete Bindi" haberiyle kazandı. Böylece sektörün en önemli 3 ödülünü 3 farklı haberle tek bir yılda kazanan ilk gazeteci oldu. 2010 yılında Sabah Gazetesi’ne transfer oldu ve 6 yıl Ekonomi Servisi’nde çalıştı. 2016’da ayrıldı ve Dünya Gazetesi’nde köşeyazarı oldu. Şu anda Dünya Gazetesi’nde haftada 2 gün “Bizden Duymuş Olun ve “Perde Arkası” adlı köşelerini yazmaya devam ediyor.