Mahmut Övür: Babacan neyi deşifre etti?

Sabah Gazetesi Yazarı Mahmut Övür, "Babacan neyi deşifre etti?" başlıklı bir yazı kaleme aldı. İlgili köşe yazısını gazeteoku.com üzerinden okuyabilir ve dinleyebilirsiniz.

İşte Mahmut Övür'ün yazısı:

Millet İttifakı'nın açıkladığı Ortak Politikalar Mutabakat Metni üzerine son birkaç günde çok şey söylendi. Övgü düzenler de oldu, eleştirenler de. Ama hiçbiri DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın söylediği kadar etkili olmadı. Babacan hem sevincini saklamadı hem de hazırlayanlardan biri olarak çarpıcı gerçeği özetledi:
"Avrupa görecek, aferin Türkiye'ye diyecek..."
Biraz çekingen bir biçimde "Batılılar ne istiyorsa Millet İttifakı onu yaptı" diyenleri, "Yeni mandacılık mutabakatı" diye yorumlayanları rahatlatan bir tespitti bu.
Ayrıntılarına girmiyorum ama Başkan Erdoğan da bu itirafı doğal olarak şöyle yorumladı:
"Akkuyu Nükleer Güç Santrali'ne, savunma sanayii projelerine, kamu-özel yatırımlarına dokunacağız diyerek ülkemizin güçlenmesinden rahatsız olan Batı'ya selam veriyorlar.
Hatta içlerinden birisi...

...

YAZININ TAMAMINI DİNLEMEK İÇİN TIKLAYIN

ÇOK OKUNAN HABERLER
4A 4B 4C emeklisine ek zam netleşti! Kuruşu kuruşuna hesaplandı yüzde 13,8 ara zam geliyor 4A 4B 4C emeklisine ek zam netleşti! Kuruşu kuruşuna hesaplandı yüzde 13,8 ara zam geliyor
Asgari ücretliye çifte müjde! Yüzde 30 ek zam ve bayram ikramiyesi Nisan’da sevinçten uçuracak Asgari ücretliye çifte müjde! Yüzde 30 ek zam ve bayram ikramiyesi Nisan’da sevinçten uçuracak
Kredi çekecekler dikkat! TCMB az önce resmi duyuru yaptı, kısıtlama geldi Kredi çekecekler dikkat! TCMB az önce resmi duyuru yaptı, kısıtlama geldi
Asgari ücret zammı artık kapıda, Bakan duyurdu! Çift haneli asgari ücret rakamları geldi! Asgari ücret zammı artık kapıda, Bakan duyurdu! Çift haneli asgari ücret rakamları geldi!
Her haneye 150 TL fatura yardımı yapılacak! Şartlar netleşti, başvurular açıldı Her haneye 150 TL fatura yardımı yapılacak! Şartlar netleşti, başvurular açıldı
Emekliye piyango çıktı! Ramazan Bayramı ikramiyesi 2500 TL olarak aktarılacak Emekliye piyango çıktı! Ramazan Bayramı ikramiyesi 2500 TL olarak aktarılacak
SON HABERLER
Saat 00.00 olmadan yetişin! Motorine fena zam geliyor! İl il benzin, LPG, motorin fiyatları ne kadar? Saat 00.00 olmadan yetişin! Motorine fena zam geliyor! İl il benzin, LPG, motorin fiyatları ne kadar?
Kredi çekecekler dikkat! TCMB az önce resmi duyuru yaptı, kısıtlama geldi Kredi çekecekler dikkat! TCMB az önce resmi duyuru yaptı, kısıtlama geldi
Ahmet Hakan: Özlem Zengin yalnız değildir Ahmet Hakan: Özlem Zengin yalnız değildir
Engin Ardıç: Yanarsınız oğlum siz Engin Ardıç: Yanarsınız oğlum siz
Mehmet Barlas: Dünyayı karıştıranlar Türkiye’de boş durur mu? Mehmet Barlas: Dünyayı karıştıranlar Türkiye’de boş durur mu?
Yusuf Ziya Cömert: İnsanlar rakamlara dönüşmeden önce... Yusuf Ziya Cömert: İnsanlar rakamlara dönüşmeden önce...
Erdoğan Aktaş: Mansur Yavaş'tan Kılıçdaroğlu'na: Diğer genel başkanlar varsa, ben yokum! Erdoğan Aktaş: Mansur Yavaş'tan Kılıçdaroğlu'na: Diğer genel başkanlar varsa, ben yokum!
Talat Atilla:  İktidarda Şimşek yarılması! Müge Anlı, Kaplan, Gökçe ve Yalçın'a teklif var! Hande Fırat! Talat Atilla: İktidarda Şimşek yarılması! Müge Anlı, Kaplan, Gökçe ve Yalçın'a teklif var! Hande Fırat!