Bu çağı yeni bir çağrı ile kuşatalım

Hep birlikte tanıklık ediyoruz. Dünya bir kriz yaşıyor. Krizin adı kardeşlik krizi.. Krizin arka planında her ne kadar bencillik ve çıkar savaşları olsa da biz bunu değiştirmek için ne yapıyoruz? Herkes kendisine...

Hep birlikte tanıklık ediyoruz. Dünya bir kriz yaşıyor. Krizin adı kardeşlik krizi.. Krizin arka planında her ne kadar bencillik ve çıkar savaşları olsa da biz bunu değiştirmek için ne yapıyoruz? Herkes kendisine bu soruyu soracak kadar cesur mu?

Batı “tamam” anlamıyor! Bu yeni de değil. Peki biz yeterince anlatıyoruz mu?

Anlatarak başlamalıyız. Ancak önce kendimiz anlamalıyız. Dünya’da ki krizi derinleştiren nedenlerle mücadele etmek için, ezberlerden kurtulmalıyız. Eleştirmekle zaman kaybetmek yerine bu çağı yeni bir çağrı ile kuşatmalıyız.

Kimse kimseden haz etmemekte, yüküne el atmamakta, yolundaki taşı kaldırmayı bırakın yeni engeller çıkartmakta. Vicdan sahipleri bu durumdan hoşnut olmasa da, bedel ödemek için taşın altına elini koymaya çekinmekte.

Neden bu sessizlik?

Neden sorumluluk almıyor vicdan sahipleri?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
28 Şubatçılardan FETÖ Taktiği 31 Ağustos 2018 | 6.032 Okunma Bize lazım olan Peygamber adaleti 24 Ağustos 2018 | 4.630 Okunma Papaz Üzerinden Subliminal Mesaj 30 Temmuz 2018 | 5.462 Okunma Almanya’nın utancı: NSU davası 19 Temmuz 2018 | 102 Okunma CHP’de Sanal Dönüşüm! 12 Haziran 2018 | 210 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar