Ütopyanın çöküşü

O miting senin bu miting benim dolaşmak, geceleri yazıya, afişe çıkmak, partide, teşkilatlarda buluşmak… Tabii ki okumak, biraz da okula gitmek.Günlük takvimimin böyle şeylerle dolu olduğu zamanlarım oldu.Rahmetli Babam bu...

O miting senin bu miting benim dolaşmak, geceleri yazıya, afişe çıkmak, partide, teşkilatlarda buluşmak… Tabii ki okumak, biraz da okula gitmek.

Günlük takvimimin böyle şeylerle dolu olduğu zamanlarım oldu.

Rahmetli Babam bu hallerime bir şey demezdi ama ben pek de hoşlanmadığını hissederdim.

Zamanında o da evli ve iki çocuk babası ev geçindiren bir İmam-Hatip ve Yüksek İslam Enstitüsü talebesi olarak mitinglere, konferanslara katılmıştı. (Bazen beni de götürürdü.)

Babamın şu cümlesini hatırlarım:

“Mitingde bir toplanırdık, kalabalık, hatipler konuşuyor, biz öyle zannediyorduk ki biraz sonra yer yarılacak ortaya güllük gülistanlık bir memleket çıkacak. Ama olmuyor öyle…”

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İsmet Özel’den çok öğrendik 01 Ekim 2023 | 474 Okunma Ahkam değişti...Artık enflasyon sebep faiz sonuç 29 Eylül 2023 | 235 Okunma Muhalefet ne yerse yesin 27 Eylül 2023 | 181 Okunma Bozulduk, iliklerimize kadar 25 Eylül 2023 | 669 Okunma Peyami Safa’yı ıskalamışız 24 Eylül 2023 | 271 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar