‘Umarsızca Cennet’i aramak’

Başa döneyim. Ziyauddin Serdar’ın ve başka bir çok yazarın yazdıklarıyla tanıştığım günlere. Beni idare edecek kadar İngilizce öğrenmişim, ne bulursam okuyorum. Neyi bulabiliyorum o...

Başa döneyim. Ziyauddin Serdar’ın ve başka bir çok yazarın yazdıklarıyla tanıştığım günlere.

Beni idare edecek kadar İngilizce öğrenmişim, ne bulursam okuyorum.

Neyi bulabiliyorum o yıllarda?

Zafer Çarşısı’ndaki eski kitapçılarda İngilizce romanlar. Time, Newsweek gibi haftalık dergiler.

Kelim Sıddıki’nin çıkardığı Crescent... Galiba 15 günde bir çıkıyordu.Daha sonraları Inquiry. Aylıktı. Daha derinlikli makaleler oluyordu Inquiriy’de.

Zaman Gazetesi’nin ilk kuruluşunda Dış Haberler Servisi’nde çalışmaya başladıktan sonra elimin altındaki kaynaklar çoğaldı.

Bu saydıklarıma ilaveten haftalık Arabia dergisi, Sıddıki’nin kurduğu Muslimedia’nın aylık bültenleri, Impact, el-Hilal gibi mevkuteler elime geçmeye başladı.

Düşünüyorum da... Şimdi iletişimin tavan yaptığı bir zamana geldik, fakat 80’lerdeki İngilizce kaynak çeşitliliğine sahip değiliz.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ağır iş İhsan Deniz’in mısralarıyla haşı 23 Şubat 2019 | 0 Okunma Tehlikeli sapmalar 21 Şubat 2019 | 26 Okunma Listelerden önce son fitne fesatlar 19 Şubat 2019 | 37 Okunma Milyonlarca apartmanlık ihmal 18 Şubat 2019 | 344 Okunma Sonradan bıraktık bu işleri 16 Şubat 2019 | 2.227 Okunma
TÜM YAZILARI