İslâm’sız İslâm: Çağdaş hurafeler çöplüğü

Bir insanı ayakta tutan şey omurgasıdır, omurgalı olması.Bir toplumu ayakta tutan şeyse, sâbiteleridir, sâbitelerinin yerinde durması.Bir dinin, düşünce sisteminin ya da medeniyetin ayakta durmasını, insanların...

Bir insanı ayakta tutan şey omurgasıdır, omurgalı olması.

Bir toplumu ayakta tutan şeyse, sâbiteleridir, sâbitelerinin yerinde durması.

Bir dinin, düşünce sisteminin ya da medeniyetin ayakta durmasını, insanların önünü açmasını sağlayan şeyse, hakikatleridir, hakikat fikrinin köksalması.

Hakikat fikrinin tartışıldığı bir yerde toplum sâbitelerini, insan da omurgasını yitirir. Hakikatlerini yitiren bir medeniyeti de, sâbitelerini yitiren bir toplumu da, omurgasını yitiren bir insanı da bekleyen tehlike, önce kendine olan güvenini kaybetmesi, sonra bütün değerlerinin çözülmeye başlaması, sonra da yıkılması, yok olmasıdır.

İslâm, İslâm medeniyetinin hakikat fikrinin, müslüman toplumların sâbitelerinin ve müslüman insanteklerinin omurga’larının, omurgalı kişiler olarak yaşamalarının kaynağıdır.

DİNE UYMAK YERİNE,DİNİ KENDİMİZE UYDURMAK, DİNE EN BÜYÜK DARBEYİ VURMAKTIR!

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Nuri Pakdil: Hakikat savaşçısı bir usta 20 Ekim 2019 | 2.149 Okunma Türkiye, emperyalistlerin oyunlarını bozuyor! O yüzden çıldırıyorlar! 18 Ekim 2019 | 2.759 Okunma Türklerle Kürtlerin tarihle imtihanı, tarihî sınavı 14 Ekim 2019 | 2.746 Okunma Bakın, Haçlıların çocukları ve uşakları Türkiye’ye karşı nasıl da birleşti! 13 Ekim 2019 | 3.222 Okunma Barış Pınarı Türkiye 11 Ekim 2019 | 2.687 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar