İslâm’sız İslâm: Çağdaş hurafeler çöplüğü

Bir insanı ayakta tutan şey omurgasıdır, omurgalı olması.Bir toplumu ayakta tutan şeyse, sâbiteleridir, sâbitelerinin yerinde durması.Bir dinin, düşünce sisteminin ya da medeniyetin ayakta durmasını, insanların...

Bir insanı ayakta tutan şey omurgasıdır, omurgalı olması.

Bir toplumu ayakta tutan şeyse, sâbiteleridir, sâbitelerinin yerinde durması.

Bir dinin, düşünce sisteminin ya da medeniyetin ayakta durmasını, insanların önünü açmasını sağlayan şeyse, hakikatleridir, hakikat fikrinin köksalması.

Hakikat fikrinin tartışıldığı bir yerde toplum sâbitelerini, insan da omurgasını yitirir. Hakikatlerini yitiren bir medeniyeti de, sâbitelerini yitiren bir toplumu da, omurgasını yitiren bir insanı da bekleyen tehlike, önce kendine olan güvenini kaybetmesi, sonra bütün değerlerinin çözülmeye başlaması, sonra da yıkılması, yok olmasıdır.

İslâm, İslâm medeniyetinin hakikat fikrinin, müslüman toplumların sâbitelerinin ve müslüman insanteklerinin omurga’larının, omurgalı kişiler olarak yaşamalarının kaynağıdır.

DİNE UYMAK YERİNE,DİNİ KENDİMİZE UYDURMAK, DİNE EN BÜYÜK DARBEYİ VURMAKTIR!

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Türkiye, önemli stratejik adımlar atıyor ama kuşatmaya dikkat! 28 Eylül 2020 | 1.829 Okunma Dil Devrimi, Türkçe’nin İslâmî ruhunu yok etti! 27 Eylül 2020 | 933 Okunma Türkiye’nin prangaları ve medeniyet iddiası 25 Eylül 2020 | 251 Okunma Sayın Borrell! Türkiye’yi, Müslümanları ve dünyayı Osmanlı’yla korkutmaya kalkışma! Cesaretin varsa aynaya bak, emperyalist kimmiş göstersin ayna sana! 21 Eylül 2020 | 495 Okunma Borrell’in uyarısı: Batı hegemonyasının çöküşü ve Batılıların korkusu 20 Eylül 2020 | 417 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar