Batı’nın korkusu: Türkiye’nin ve İslâm’ın yükselişi (2)

https://w.soundcloud.com/player/?url=https%3A//api.soundcloud.com/tracİnsanlık, bu kadar belirsiz ve ürpertici bir karanlığın eşiğine sürüklenmemişti bildiğimiz yazılı kayıtlı insanlık tarihi boyunca. Her...

https://w.soundcloud.com/player/?url=https%3A//api.soundcloud.com/trac

İnsanlık, bu kadar belirsiz ve ürpertici bir karanlığın eşiğine sürüklenmemişti bildiğimiz yazılı kayıtlı insanlık tarihi boyunca.

Her şeyden önce, Batılılar, moderniteyle geliştirdikleri büyük saldırıyla varlığın ontolojik düzenini yerle bir ettiler.

İkinci olarak, Batılı emperyalistler, bütün kıtaları ve denizleri işgal ettiler, sömürgeleştirdiler.

Üçüncü olarak, kendileri dışındaki bütün medeniyetlerin ya kökünü kazıdılar tarihten sildiler ya da fosilleştirerek antropolojik ölü malzemelere dönüştürdüler.

Dördüncü olarak, dünyayı yaşanmaz bir yere, cehenneme çevirdiler.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Deprem, bilim kilisesi ve seküler papazları  20 Mart 2023 | 301 Okunma Bu toprakları İslâm’a yurt, bize vatan kılan ruhun şahlanışıdır Çanakkale ruhu! 19 Mart 2023 | 75 Okunma “Deprem”: İki asırlık Türk Batılılaşması'nın iflası! 17 Mart 2023 | 812 Okunma Ey şehir! Kalk ve hatırlat! 13 Mart 2023 | 391 Okunma Bizim de bir Endülüs’ümüz var: İstanbul gibi bir di’yâr! 12 Mart 2023 | 167 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar