Tatilden dönüş sendromu nasıl atlatılır?

Dokuz günlük bayram tatilinden sonra işine gücüne, şehrin boğucu havasına, trafiğe alışamayıp bunalıma girenler bugün eskisinden çok daha güçlü bir 'pazartesi sendromu' yaşayacaklar.

Peki bu travmatik dönemi az hasarla atlatmak için ne yapılmalı? Merak etmeyin, Yakından Kumanda bunun için de kafa patlattı:
Balkona küçük bir şişme havuz koyup su doldurun. Cep telefonunuza dalga ve martı sesi indirin. Başınıza hasır şapka, üzerinize Hawai gömlek ve şort geçirip ayaklarınızı suya daldırarak gözlerinizi kapatın.
Eşinizden rica edin, kahvaltıyı ve akşam yemeğini 'açık büfe' şeklinde hazırlasın. Ailece küçük bir yemek kuyruğu oluşturup tabaklarınıza hepsinden küçük küçük alın.
Sabah, okula gidecek çocuğunuzu uyandırmak için kapısını tıklatıp "Hauskiipiiiiing" diye seslenin.
Evde sürekli Akdeniz Akşamları, Bodrum Bodrum ve özellikle de Bülent Serttaş'tan Bodrum Akşamları şarkılarını çalmaya özen gösterin.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ayaz ve Nupelda... 17 Temmuz 2019 | 19 Okunma Bu filme mecburuz! 16 Temmuz 2019 | 37 Okunma İnsanlar büyüdükçe... 14 Temmuz 2019 | 27 Okunma Ne olacak bu cehaletin sonu? 13 Temmuz 2019 | 72 Okunma Engin ‘Hepileri’ 12 Temmuz 2019 | 70 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar