Hepimiz soyulabiliriz!

Evet, şu anda hepimiz potansiyel dolandırıcılık mağduruyuz. Haber, cumartesi günü gazete sayfalarının eteklerinde, bültenlerin son sıralarında yer aldı. Ama 'hayati' önemdeydi.

Başka ülkede olsa yer yerinden oynardı ama 'şerbetli' insanların ülkesi Türkiye'de ne yazık ki 'İnternet fenomeni Enis gerçekten evlendi mi?' sorunsalı kadar ilgi görmedi.
Bir dolandırıcılık çetesi, GSM bayisinin erişim bilgilerini kullanarak ana şirketteki tam 50 milyon kişinin (yazıyla elli milyon) nüfus bilgilerini, özel şifrelerini vs. ele geçirmiş.
50 milyon kişi...
Yani nüfusun üçte ikisi...
Çete üyeleri yakalanmış ama bu bilgileri kimlerle paylaştıkları meçhul. Diyeceğim o ki, bu topraklar üzerinde yaşayan her üç insandan ikisi şu anda dolandırıcılık açısından güvende değil. Her an sizin adınıza sahte kimlikle telefon aboneliği başlatılabilir, alım satım işlemleri yapılabilir ya da banka hesabınız boşaltılabilir. Zaten haber bültenleri neredeyse her gün bu mağdurların dramatik hikayeleriyle dolu değil mi?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kızcağız öldü denetim başladı 19 Temmuz 2019 | 12 Okunma Bu ne ‘yaman’ çelişki? 18 Temmuz 2019 | 56 Okunma Ayaz ve Nupelda... 17 Temmuz 2019 | 54 Okunma Bu filme mecburuz! 16 Temmuz 2019 | 38 Okunma İnsanlar büyüdükçe... 14 Temmuz 2019 | 27 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar