Hepimiz soyulabiliriz!

Evet, şu anda hepimiz potansiyel dolandırıcılık mağduruyuz. Haber, cumartesi günü gazete sayfalarının eteklerinde, bültenlerin son sıralarında yer aldı. Ama 'hayati' önemdeydi.

Başka ülkede olsa yer yerinden oynardı ama 'şerbetli' insanların ülkesi Türkiye'de ne yazık ki 'İnternet fenomeni Enis gerçekten evlendi mi?' sorunsalı kadar ilgi görmedi.
Bir dolandırıcılık çetesi, GSM bayisinin erişim bilgilerini kullanarak ana şirketteki tam 50 milyon kişinin (yazıyla elli milyon) nüfus bilgilerini, özel şifrelerini vs. ele geçirmiş.
50 milyon kişi...
Yani nüfusun üçte ikisi...
Çete üyeleri yakalanmış ama bu bilgileri kimlerle paylaştıkları meçhul. Diyeceğim o ki, bu topraklar üzerinde yaşayan her üç insandan ikisi şu anda dolandırıcılık açısından güvende değil. Her an sizin adınıza sahte kimlikle telefon aboneliği başlatılabilir, alım satım işlemleri yapılabilir ya da banka hesabınız boşaltılabilir. Zaten haber bültenleri neredeyse her gün bu mağdurların dramatik hikayeleriyle dolu değil mi?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
29 sayısına sevinirken... 27 Mayıs 2020 | 105 Okunma TRT kendini nasıl baltaladı? 26 Mayıs 2020 | 1.058 Okunma Bayram gelmiş neyime? 24 Mayıs 2020 | 161 Okunma Bekçilere saygı lütfen! 23 Mayıs 2020 | 88 Okunma Kızlarımıza göz diken ne çok adam varmış 22 Mayıs 2020 | 307 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar