Dizi sektörü menajerlere esir düştü

Sözüm meclisten dışarı. İşini lâyıkıyla yapanları tenzih ederek söylüyorum: Türkiye'de kolay para kazanmanın en kestirme yolu sanatçı menajerliğinden geçiyor. Özellikle de dizi...

Sözüm meclisten dışarı. İşini lâyıkıyla yapanları tenzih ederek söylüyorum: Türkiye'de kolay para kazanmanın en kestirme yolu sanatçı menajerliğinden geçiyor. Özellikle de dizi sektöründe tercih edilen bir sanatçının menajerlik hakları elinizdeyse, altın yumurtlayan tavuk sahibisiniz demektir.
Dedim ya, bizim memlekette bu işi hakkıyla yapan gerçek profesyonel sayısı bir elin parmaklarını geçmez. Ne yazık ki hâlâ ünlülerin çantasını taşıyıp, araçlarının kapısını açarken diğer eliyle kameraları engellemeye çalışmayı menajerlik sananlar var.
Oysa gerçek menajerliğin yolu iyi bir halkla ilişkiler uzmanı olmaktan, vizyondan, birikimden geçer. Medyatik programını yaparken en büyük eforu, menajerlerin ketumluğunu aşmak için harcardım. Saçlarımdaki beyazların yarısı onların eseridir. En ünlü sanatçılardan görmediğim kaprisi onlardan görmüşlüğüm vardır. Sanatçıyı seninle görüştürmemek için dört takla atarlar, program davetimi sanatçının haberi olmadan yokuşa sürerler, köprü olacakları yerde dikenli tel olurlar ama sözde hizmet verdikleri sanatçının içkili kafayla sosyal medyada saçmalayıp kendini rezil etmesini engelleyemezler.
Dizi sektöründeki durum ise daha da felaket....

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Altın Portakal’ı teneke yaptılar 29 Eylül 2023 | 295 Okunma Yine “Hadise” var 28 Eylül 2023 | 149 Okunma Ayıp olmuyor mu Matiz? 27 Eylül 2023 | 255 Okunma 30 milyon ‘Hatipoğlu’ dedi 26 Eylül 2023 | 224 Okunma Mustafa Topaloğlu: Dediğime geldiler 24 Eylül 2023 | 125 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar